Найбільший храм України ‒ кафедральний собор УПЦ у ЧеркасахНайбільший храм України знаходиться в Черкасах. Це ‒ Свято-Михайлівський кафедральний собор УПЦ (МП), названий на честь архангела Михаїла, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рaralleli.

Автором проекту і керівником будівництва є владика Софроній, митрополит Черкаський і Канівський (в миру Дмитро Дмитрук). До прийняття сану владика встиг попрацювати в молодості на будівництвах, а пізніше навіть став почесним членом Академії архітектури України.

«Конструкція храму за проектом така, що при будівництві не використані балки, перемички або панелі. Все цілісне. Так спеціально задумав владика Софроній, ‒ розповідають місцеві знавці.

Після офіційного відкриття храму в 2002 році центральний парк Черкас, де стоїть церква, теж назвали Соборним. До революції на місці храму був цвинтар, а в радянські часи ‒ парк розваг, що багатьох ображало.

«Це дійсно найбільший храм України, ‒ розповіли в Черкаській єпархії УПЦ. ‒ Сюди одночасно можуть прийти до 12 тисяч парафіян. Його висота ‒ 74 метри, з яких 17 метрів припадає на куполи. Для порівняння Казанський собор у Санкт-Петербурзі має висоту дещо більше 71 метра. Площа храму ‒ понад 3 тисячі квадратних метрів.

Теги: