Предстоятель УГКЦ Верховний архиєпископ Святослав розповів в інтерв’ю Громадському телебаченню України подробиці зустрічі членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з Президентом Віктором Януковичем і його соратниками, яка відбулася 24 січня, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Глава УГКЦ повідомив, що у своєму виступі на зустрічі він підкреслив: "Ми є, були і будемо зі своїм народом". Таку відповідь архиєпископ Сятослав опосередковано дав Президенту з огляду на тиск, який чинить влада на духовенство греко-католиків, яке бере участь у богослужіннях на Євромайдані. Святослав сказав, що, завдяки присутності священства серед учасників протестів, вдається стримувати радикальні настрої мітингувальників.

Архиєпископ назвав Президенту дві актуальні проблеми, пов’язані з діяльністю УГКЦ в цей неспокійний час. Він повідомив, що після кривавих подій на вулиці Грушевського є багато поранених людей, які не звертаються до лікарень, бо сам факт поранення розцінюється правоохоронними органами як "доказ злочину".

Глава УГКЦ навів приклад, коли молодий хлопчина, який втратив око, змушений був стрибати з другого поверху лікарні, рятуючись від міліції, яка прийшла за ним. "Я сказав: пане Президенте, це не є нормальним", -- згадує Святослав.

Крім того, в’язничні капелани не мають доступу до ув’язнених учасників протестів, визначив другу нагальну проблему глава УГКЦ.

За його словами, Президентом не було надано чіткої відповіді щодо зазначених проблем.

"Влада повинна припинити переслідування учасників протестів та запевнити про недопустимість такого переслідування у майбутньому, а учасники акцій протесту повинні діяти у правовому полі, мирним шляхом демонструючи свої вимоги”, -- сказав на зустрічі Святослав, якого цитує ІРС. -- Усім учасникам подій не треба боятись приймати ‘непопулярні’ рішення, а, перш за все, треба думати про збереження миру, цілісність нашої Держави та цінність людського життя”.

Глава УГКЦ розповів також про виступи інших членів ВРЦіРО. Так, Патріарх УПЦ КП Філарет сказав на зустрічі з Президентом, що зупинити протести можна, зокрема, чітким сигналом про незмінний курс на євроінтеграцію України. На це Віктор Янукович відповів півгодинною промовою, в якій наводив аргументи про економічну недоцільність вступу України в ЄС.

Михайло Паночко, єпископ Церкви християн віри євангельської України, заявив Президенту про неприпустимість використання "Беркуту" з метою приниження людської гідності. Він нагадав, що такі дії фіксуються, починаючи з 29 жовтня, коли бійці міліції побили мирних студентів, і до останніх днів, коли "беркутівці" роздягають на морозі полонених протестувальників, знущаючись над ними. Президент погодився з негативною оцінкою протиправних дій міліції, але зауважив, що насилля породжує насилля.

Між тим в результаті невиправдано агресивних дій міліції церковникам дуже важко стримувати протестувальніків, сказав архиєпископ Святослав. Демонстранти все частіше підхоплюють радикальні гасла. Проте духовенство продовжить свою миротворчу місію серед майданівців, запевнив глава УГКЦ.

Він згадав і про виступ митрополита Антонія, керуючого справами УПЦ, який заявив під час зустрічі про необхідність повернути протести в мирне русло.

“Країні загрожує стихія натовпу. Ми стоїмо на краю безодні”, -- цитує митрополита Антонія прес-служба УПЦ. Владика засудив кровопролиття, яке сталося у Києві, та попросив Президента забеспечити ретельне та неупереджене розслідування всіх випадків смерті людей під час зіткнень.

Керуючий  справами УПЦ наголосив на необхідності продовжити переговори між владою і опозицією: “Треба шукати шляхи до примирення заради збереження миру в країні, заради збереження цілісності країни”.

Митрополит Антоній також звернув увагу на неприпустимість маніпуляцій суспільною свідомістю. “Особлива відповідальність, – зазначив владика, – лежить сьогодні на журналістах. Репортажі з місця подій ні в якому разі не мають підштовхувати людей до агресії. Українське суспільство дійшло до точки кипіння і одне необережне слово може викликати вибух”.

Антоній підтримав необхідність скликання позачергової сесії Верховної Ради України з метою обговорення ситуації, що склалася в державі.

Крім того, митрополит Антоній висунув ініціативу, аби Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила гарантом дотримання домовленостей, які будуть досягнуті в ході переговорів між владою та опозицією.

Теги: