Предстоятелі УПЦ КП та УГКЦ зустрілися з високопосадовцями США і попросили їх допомагати УкраїніКожного року 5 лютого українці Сполучених Штатів Америки зустрічаються з представниками влади - конгресменами, сенаторами, представниками Державного департаменту - для того, щоб відстоювати інтереси України. Цей день називають Днем лобіювання України в США. У зустрічі з членами Української Конгресової Спілки у Конгресі США брали участь Предстоятелі УПЦ Київського Патріархату і Української Греко-Католицької Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Зустріч розпочалася зі слова очільника Української Конгресової Спілки Марсі Кептур, яка наголосила на історичності цього дня, оскільки Предстоятелі двох Українських Церков підтримали захід.

Далі до присутніх звернувся Патріарх Філарет, який означив причини, які викликали протест народу в Україні та роль Церкви у врегулюванні глибокої кризи. Він попросив владу США допомагати Україні, - і у збереженні територіальної цілісності, і у відверненні дефолту, і, найголовніше, у вступі України до Європейського Союзу.

Верховний архієпископ УГКЦ Святослав, глава УГКЦ, зазначив, що протести в Україні не політичні, а викликані вибором майбутнього держави. Він закликав високопосадовців США бути посередниками у врегулюванні проблем, які турбують Україну.

Наостанок слово мав помічник Державного секретаря Ерік Рубен.

5 лютого глава УПЦ КП разом з главою УГКЦ звершили молебень за Україну на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку у Вашингтоні. За богослужінням молилися віряни з усіх куточків Сполучених Штатів Америки, які прибули до столиці в рамках святкування українських днів у Вашингтоні.

Наприкінці молебню Патріарх Філарет прочитав молитву за Україну. Після богослужіння усі присутні проспівали державний і духовний гімни України.

Предстоятелі УПЦ КП та УГКЦ зустрілися з високопосадовцями США і попросили їх допомагати УкраїніТого ж дня ієрархи Церков взяли участь в урочистому відкритті Національного молитовного сніданку. Національний молитовний сніданок є щорічним заходом, що проводиться у столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні, округ Колумбія, в перший четвер лютого щороку. Цей захід, який є серією зустрічей, обідів і вечерь, вперше відбувся у 1953 році і проводиться у Washington Hilton на Коннектикут авеню. Він проходить як форум для релігійної, політичної, соціальної та бізнес еліти -- для розбудови їхніх відносин. Кожен президент США, починаючи з Дуайта Ейзенхауера, бере участь у цьому щорічному заході.

Також 5 лютого Патріарх Філарет провів зустріч із конгресменом Пітером Роскамом у Капітолії. Пітер Джеймс Роскам є членом Республіканської партії, займаючи четверте місце серед республіканських лідерів у Палаті представників США.

Крім того, Патріарх Філарет виступив у прямому ефірі "Голосу Америки".

Теги: