Ієрархи Церков взяли участь у святкуванні 200-річчя Тараса Шевченка9 березня Україна відзначила ювілей  200-річчя від дня народження поета Тараса Шевченка. В цей день в столичному парку ім. Т.Шевченка відбулася  церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзареві за участю керівників держави, керівництва Київської міської державної адміністрації, офіційних осіб, представників дипломатичного корпусу, громадськості, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу УПЦ.

У заходах участь взяли Церкви та релігійні організації, що входять до Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. 


В цей же день єпископ УПЦ Іларій (Шишковський) та голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко взяли участь в офіційній частині святкувань на майдані Незалежності.

Напередодні, 7 березня, у Римі відбулась наукова конференція про постать Т. Шевченка, організована Інститутом Климента Папи, філіалом Українського католицького університету. Захід відбувся з нагоди вшанування 200-річного ювілею з дня народження видатного українського поета та митця.

Доповідь про патріотизм Шевченка виголосив о. Іван Музичка, довголітній професор УКУ. На його переконання, «патріотизм великого поета є чеснотою, яка виховувалась в ньому разом із Біблією, адже правдиво любити свою Батьківщину може лише той,  хто співстраждає із своїм народом у найважчі часи його історії».

Про Рим у творчості Шевченка між римським поганством та євангельською благовістю говорила проф. Джованна Борджі, італійка, що володіє українською мовою, відома  дослідниця у галузі славістики, почесний доктор Києво-могилянської академії. Вона стверджує, що критика Рима у творчості Шевченка – це не що інше, як критика корумпованої влади, корупції та пригноблення бідних: «Шевченко критикує можновладців, які використовують релігію для свого власного збагачення. Рим постає в образі зрадника християнської релігії», однак, за її словами, цю моральну деградацію успадкував  так званий «третій Рим» - Москва, тому «критика папства у творчості Шевченка – це не критика Католицької Церкви, а критики панування та рабства», цитує сайт УГКЦ.

Священик Іван Дацько, директор Інституту, розповів про постать Т. Шевченка у «мислі Патріарха Йосифа Сліпого» на основі своїх особистих спогадів із спілкування із ним.

У неділю, 9 березня, у Римі з ініціативи УГКЦ в Італії та української громади італійської столиці відбулися заходи з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.  У соборі Святої Софії була відслужена літургія Василія Великого. Після цього декілька сотень людей взяли участь у панахиді біля пам'ятника Тараса Шевченка. Представники УГКЦ та дипломатичного корпусу України поклали  квіти до монумента Кобзаря. Опісля присутні взяли участь у  Шевченківському віче, під час якого читалися вірші Тараса Шевченка та виконувалися пісні на слова великого Кобзаря. На закінчення присутні переглянули  літературно-мистецьку програму "Шевченкова молитва" (автор сценарію та режисер Ірина Винник).

Теги: