Хор англійців дав концерт у столичному соборі УГКЦУ Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ, що в Києві, у Квітну неділю дав концерт англійський хор «Булава», під диригуванням відомого у світі оперного співака Павла Гуньки, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Концерт було присвячено 200-річчю Кобзаря. Хористи виконали 13 музичних творів на слова Тараса Шевченка, зокрема: «Садок Вишневий», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий».

Також «Булава» співала архиєрейську літургію.

Хор «Булава» створив і опікується ним Павло Гунька. Пан Павло зібрав у «Булаві» як голоси українських англійців, так і самих англійців. У колективі їх тринадцять. За словами Павла Гуньки, ці англійські співаки зовсім не розмовляють українською, лише знають: "Господи, помилуй". Проте для виконання українських творів і навіть Літургії це не має жодних перешкод.

Як зазначив у коментарі Департаменту інформації УГКЦ Павло Гунька, «Булава» прибула з Лондона спеціально на запрошення глави УГКЦ блаженнішого Святослава. «Ми цілий рік готувалися до свята Вербної неділі», - сказав він.

Оперний співак запевнив, що українські англійці та самі англійці моляться за народ України, щоб він поборов цей важкий період у своїй історії.

Теги: