Місцеблюститель УПЦ приїхав у Крим святкувати ювілей місцевого архієрея24 квітня в Сімферополі відбулися урочисті заходи  з нагоди 75-річчя митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря. В цей день  місцеблюститель Київської митрополичої кафедри УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій очолив літургію у Петро-Павлівському кафедральному соборі міста, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу УПЦ.

Онуфрію співслужили митрополити -  Сімферопольський і Кримський Лазар, Феодосійський і Керченський Платон, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, єпископи – Джанкойський і Роздольненський Аліпій, Воскресенський Сава (вікарій Московської єпархії РПЦ), а також духовенство Кримської єпархії.

Ввечері в Кримському академічному українському музичному театрі відбулася урочиста академія та святковий концерт на честь 75-річчя митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря.

На початку офіційної частини єпископ Воскресенський Сава оголосив ювіляру вітальну адресу Патріарха Кирила, який за особливі заслуги перед РПЦ нагородив  митрополита Лазаря орденом преподобного Серафима Саровського I ступеня.

Митрополит Феодосійський і Керченський Платон, з благословення блаженнішого митрополита Київського Володимира, передав слова привітання правлячому архієрею Сімферопольської єпархії та вручив вищу церковну нагороду – «Відзнаку Предстоятеля Української Православної Церкви».

Після  офіційної частини відбувся святковий концерт, в якому взяли участь заслужені діячі мистецтв України та Криму.

Теги: