Архиєпископ УПЦ КП підрахував російські нагороди владик УПЦ (МП)Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), ієрарх УПЦ Київського Патріархату, підрахував хто з вищого керівництва УПЦ (МП) має російські нагороди. Як з’ясовувалося, чи не усі відомі широкому загалу владики є орденоносцями РФ. Про це архиєпископ УПЦ КП написав на своїй Фейсбук-сторінці, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІСУ.

«Три кремлівські ордени має митрополит Володимир - очевидно більше за посадою, ніж за конкретну діяльність, бо прокремлівським його не вважають ні в Україні, ні в Москві», - зазначає він.

«Два російські ордени, Дружби та Пошани, а також грамоту Президента РФ має сумнозвісний митрополит Агафангел з Одеси. На додаток він ще є кавалером трьох сепаратистських відзнак так званої Придністровської республіки - фактично окупованої Кремлем території Молдови. Орденоносцями також є митрополити Онуфрій (Березовський), нинішній місцеблюститель УПЦ МП, Антоній (Паканич), керуючий справами; намісник Києво-Печерської Лаври Павло, Донецький митрополит Іларіон - друг "сім'ї" Януковичів, а також Тернопільській митрополит Сергій - найвищій за церковною посадою прихильник "русского мира" в Західній Україні», - продовжує список єрарх УПЦ КП.

«Два кремлівських ордени Дружби і Пошани, має головний духівник Збройних Сил і міліції України від УПЦ МП митрополит Августин», - додає він.

Архиєпископ Євстратій (Зоря) повідомляє, що ордени та медалі від Кремля мають і менш відомі загалу владики МП в Україні.

«Але і цього переліку орденоносців серед найвищих достойників МП досить, щоби поставити питання - а чи не печуть зараз ці ордени від Путіна їм груди?», - запитує він.

«Відповідь на це питання - у їхніх руках. Якщо вони є патріотами України, то в умовах російської агресії та окупації Криму мали би публічно відмовитися від своїх кремлівських нагород. Як Патріарх Філарет відмовився приймати нагороду від Януковича. А якщо їм цяцьки від Путіна дорожчі - то нехай так і скажуть українському народу, який зробить висновок, хто є хто…», - вважає архиєпископ Євстратій.

Теги: