Глави УПЦ КП і УГКЦ взяли участь у зборах Світового Конгресу Українців29-31 серпня у стінах Київського Національного державного Університету ім. Т.Г. Шевченка відбулися загальні річні збори Світового Конгресу Українців (СКУ) -- міжнародного координаційного об’єднання українських громадських організацій у діаспорі зі штаб-квартирою у Торонто (Канада), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

На збори прибуло багато делегатів і гостей, майже з усіх куточків світу. Перед початком роботи СКУ московський митрополит УПЦ КП Адріан (Старина) прочитав молитви, просячи благословення Божого для вдалих засідань на конгресі.


У форумі взяли участь Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав і Патріарх УПЦ КП Філарет.

Серед учаснків зборів були також голова громадської організації "Українці Москви" Віктор Гіржов, екс-міністр МВС України Юрій Луценко та інші.

Глави УПЦ КП і УГКЦ взяли участь у зборах Світового Конгресу УкраїнцівВ рамках зборів відбулися круглий стіл, а також церемонія покладання квітів до пам`ятника Т. Г. Шевченка перед Київським університетом.

Як інформує сайт СКУ, 28 серпня в Києві, у Кабінеті Міністрів України, президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій разом з Проводом СКУ зустрівся з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком та підписав Меморандум про співпрацю між Світовим Конґресом Українців та Кабінетом Міністрів України.

Учасники зустрічі обговорили Меморандум, метою якого є “посилення взаємодії Української держави із закордонними українцями, захист людських, громадянських та національних прав українців у світі, утвердження незалежності і суверенітету України, забезпечення її територіальної цілісності, сприяння демократичному процесу в Україні, її євроінтеграційним та євроатлантичним прагненням”.

Нагадаємо, що членами СКУ є громадські організації, що представляють інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі. У 2003 СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об'єднаних Націй.

Теги: