Глава УГКЦ: «Російські снаряди не долітають до Австралії, але долітає неправда»Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав під час свого візиту в Австралію зустрівся з українською громадою парафії Покрови Пресвятої Богородиці в місті Аделаїда (столиця Південного штату Австралії), розповівши, зокрема, про ситуацію в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«В Україні справді є багато болю, небезпеки, крові й багато боротьби. Але і багато доброго діється в Україні. Найважливіше – Україна більше не є постсовєцькою країною», – сказав Святослав.

Окрім духовенства, помолитися разом із главою УГКЦ також прийшли представники місцевої влади, зокрема мер міста Аделаїда Крістен Александр, спікер парламенту Південного штату Австралії Майкл Аткінсон.

У проповіді Святослав запрошував засвідчувати свою християнську віру. «Усе сьогоднішнє життя України – це велика солідарність між людьми, велике зрушення суспільного будівництва, опіка над пораненими і людьми, які були змушені покинути свої будинки, – це не що інше, як втілення нашої віри в конкретних вчинках. Бо каже апостол Яків: віра без діл мертва. Ми сьогодні в Україні, і в Австралії, і в усьому світі маємо унікальне запрошення Бога – посвідчити нашу віру. Тому нині так багато людей починають запалюватися християнською вірою і стають християнами», – відзначив глава УГКЦ.

За його словами, в останні місяці в УГКЦ охрестилося близько 500 людей, «половина з них у областях, де сьогодні ллється кров. Чому? Бо ці люди побачили, що те безкорисливе служіння, яким огортають їх християни, пливе з їхніх сердець. Бо те, що ми сьогодні робимо, – робимо для України. І з любові до неї готові навіть своє життя віддати», – вважає Верховний архієпископ.

Глава Церкви відзначив, що під час зустрічі з журналістами в Австралії всі його запитували, що він хоче сказати своїм людям в Австралії, що хочете донести їм. «Я відповідав, що приїхав зі словами правди і надії. Російські снаряди в Австралію, на щастя, не долітають, але долітає неправда… А Церква має своїм обов’язком свідчити правду. Про яку правду я хочу сказати? В Україні нема катастрофи. В Україні справді є багато болю, небезпеки, крові і багато боротьби. Але й багато доброго діється в Україні. Найважливіше – Україна більше не є постсовєцькою країною. Воскресає нова Європейська Україна. Сьогодні є пік українського патріотизму на всіх українських землях. Ми сьогодні маємо українських патріотів, які не говорять українською мовою не лише в Австралії, але і на східних та південних теренах України, - людей, які є російськомовними, але готові вмирати за незалежну Україну. Такого ще ніколи не було в нашій державі. З колосальною силою пробудилося громадянське суспільство», – розповів блаженніший Святослав. На його переконання, те, що відбувається з людьми сьогодні в Україні, не можна знищити навіть російськими танками.

Крім того, глава українських греко-католиків намагається донести до своїх вірних на австралійському континенті слово надії. «Інколи мене запитують, на кого нам надіятися: Європу, Америку. Відповідаю, що нам сьогодні нема на кого надіятися, лише на Господа Бога і на силу власного духу».

Спікер парламенту Південного штату Австралії Майкл Аткінсон, який прийшов на зустріч, вже впродовж багатьох років приходить молитися до церкви УГКЦ в Аделаїді. «Австралія має багато причин бути вдячною Україні, – вважає пан Аткінсон, – Україна дала Південній Австралії багато мудрих людей, які сприяли розвитку штату». Він запевнив, що австралійці уважно стежать «за українською голгофою і трагічними подіями в Україні через російське військове вторгнення в Україну».

Теги: