Лідер п’ятидесятників України відвідав слов’янські церкви у СШАСтарший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко у жовтні 2014 року здійснив поїздку до Сполучених Штатів Америки, де відвідав слов’янські церкви п’ятидесятників. За десять днів він послужив у восьми зібраннях та взяв участь у великій триденній конференції, присвяченій 25-річчю слов’янської еміграції у США, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п’ятидесятників України.

Зокрема, Михайло Паночко служив у Слов’янському християнському центрі міста Такома, де проповідував про праведність через віру. Наступного дня на запрошення пастора Степана Касянюка відвідав церкву «Благодать» у місті Рентон, де також мав слово до віруючих. Крім того, у штаті Вашингтон проповідував у церквах. На запрошення єпископа Віктора Прохора, голови Слов’янського дистрикту Асамблей Божих, побував у церкві «Життя» міста Такома.

Потім з дводенним візитом відвідав Каліфорнію. У місті Сакраменто мав зустріч із групою служителів на чолі з єпископ Леонідом Бондаруком, який очолює правління Союзу ХВЄ Америки. Проповідував у церквах, де пасторами служать Анатолій Гримайло (Перша українська церква) та брат Микола Пилип’юк.

В середині жовтня розпочалася духовно-збудовуюча конференція слов’янських об’єднань і церков ХВЄ США «Фавор», приурочена 25-річчю слов’янської еміграції у Сполучені Штати Америки. Користуючись нагодою, Михайло Паночко подякував усім хрестиянам Америки, які допомагають Україні.

За словами М.Паночка, сьогодні у слов’янській церкві ХВЄ в Америці "народжується вже третя генерація наших емігрантів: одна генерація - ті, хто виїхав, друга – їхні діти, які виїхали, і третя – діти, які народилися вже Америці".

"Сказати, що наші церкви мають вплив на американське суспільство, нажаль не можна. Це – велика країна. І хоча за деякими даними у США є більше двохсот слов’янських церков ХВЄ, вони не об’єднані між собою в достатній мірі, щоб мати суттєвий вплив на суспільство. Є не менше десятка різних об’єднань, очолюваних різними єпископами, які сьогодні шукають спільності, стараються більш тісно працювати. Приклад тому ось ця конференція", - прокоментував свій візит єпископ.

Він також повідомив, що американці надсилають гуманітарну допомогу на схід України. "Церкви формують контейнери з гуманітарною допомогою і по своїх каналах транспортують на Донбас, переказують фінанси. Цього разу я також побував у церкві ХВЄ міста Сіракьюзи (пастор Степан Мострянський), вони якраз зібрали та передали кошти для постраждалих на схід України... Вони жертвують на потреби поранених та тих, хто голодує сьогодні на окупованих територіях".

Теги: