Керуючий справами УПЦ: без благословення від Московського Патріарха глава УПЦ не може вступити у свої праваКеруючий справами Української Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополит Антоній (Паканич) в інтерв’ю порталу Православіє в Україні пояснив, у чому полягає залежність УПЦ від Московського Патріархату, повідомляє "Релігія в Україні".

«Термін «автокефалія» має грецьке походження. Буквально його можна перекласти як «самоглавіє». Автокефалія означає вищий можливий в православ’ї ступінь незалежності Помісної Церкви, -- сказав митрополит Антоній. -- Головною ознакою автокефалії є право Церкви самостійно, без участі інших Помісних Церков, обирати та висвячувати свого предстоятеля, тобто головного єпископа своєї Церкви. Тому я і кажу, що усі Автокефальні Церкви є Помісними Церквами. Однак не всі Помісні Церкви є автокефальними. Наприклад, хоча в Україні вже понад тисячу років існує Помісна Церква, однак вона ніколи не мала повної незалежності».

Митрополит визнав, що без благословення від Московського Патріарха глава УПЦ не може вступити у свої права: «За головною ознакою, яку я вказав, ми не є автокефальною Церквою. Предстоятель Української Православної Церкви хоча і обирається українським єпископатом, але вступає в свої права лише після того, як отримує благословення від Московського Патріарха».

При цьому усі питання внутрішнього самоврядування УПЦ вирішує самостійно, зазначив владика. Наприклад, сама створює єпархії, визначає їх кордони, висвячує єпископів, канонізує святих.

Також митрополит Антоній вказав на погіршення останнім часом ситуації в конфесійній сфері. «Відверто кажучи, за останні місяці ситуація в конфесійній сфері в Україні змінилася на гірше. Під час Євромайдану всі конфесії, які входять до складу Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, докладали спільних зусиль, аби не допустити порушень міжконфесійного миру. Тоді ми всі чітко усвідомлювали: якщо суспільний конфлікт набуде релігійного забарвлення, це може призвести до вкрай складних наслідків.

На жаль, так званий «Київський патріархат» останнім часом зробив чимало кроків, які загрожують порушенням міжконфесійного миру. Ми дивимося на це як на велику небезпеку. Ми маємо зберегти в Україні релігійний мир, аби не допустити погіршення і без того непростої ситуації. Що ж до подолання церковного розколу, то ми молимося, аби Господь допоміг нам прийти до довгоочікуваної єдності православних християн в Україні».

Теги: