В УПЦ (МП) підрахували парафії, що перейшли до УПЦ КПВ Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) на сьогодні лише три парафії добровільно змінили підлеглість і перейшли до УПЦ Київського Патріархату. Інші -- або захоплені, або під загрозою захоплення. Про це сказав керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНІАН-Релігії.

Владика звернув увагу на те, що в УПЦ КП не оприлюднюють інформацію про парафії, що захоплюються. “На сьогодні 14 парафій УПЦ захоплено, 6 парафій - під загрозою захоплення і лише 3 парафії змінили підлеглість добровільно, відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Дійсно, в порівнянні з 12 тисячами парафій УПЦ ця кількість незначна, але обурює той факт, що храми захоплюють, порушуючи державні закони”, - заявив митрополит Антоній.

Водночас керуючий справами УПЦ пояснив, що треба відрізняти перехід парафії від захоплення і не плутати ці визначення. “Незаконне заволодіння храмом шляхом насильства та обману не можна назвати переходом. За законом перехід відбувається, коли рішення приймається одноголосно членами парафії, а не жителями села. Навіть якщо 10 вірян УПЦ не бажають змінювати підлеглість парафії, а церкву передають УПЦ КП, то це не можна назвати переходом”, - підкреслив митрополит.

Він звернув увагу на те, що ”люди, які захоплюють храми УПЦ, порушують не тількі державні закони, а й Божі заповіді”. “Чи може собі християнин дозволити побити іншу людину, пошкодити храм або підбурювати людей до ворожнечі і протистояння та намагатися заволодіти чужим майном? Майже все це відбувається під час так званих переходів храмів до так званого Київського патріархату”, - сказав керуючий справами УПЦ МП.

Як повідомляли ЗМІ, глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет 7 грудня в Чернигові заявив про те, що близько 30 парафій УПЦ (МП) перейшли цього року з Московського до Київського Патріархату.

Теги: