16 лютого 2015 р. на запрошення глави УПЦ Київського Патріархату Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегація Української Православної Церкви в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату) на чолі з митрополитом Вінніпегу і всієї Канади Юрієм (Каліщуком) відвідала Київську Патріархію. Вперше з 1993 року, коли Україну відвідував митрополит Василій (Федак), провід УПЦ в Канаді відвідує Україну з офіційним візитом, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.
Окрім митрополита Юрія до складу делегації входять обидва діючих архієрея УПЦК єпископ Едмонтону Іларіон (Рудник) та єпископ Торонто Андрій (Пешко), канцлер Церкви протопресвітер Віктор Лакуста та група мирян – всього десять осіб.

З боку Київського Патріархату окрім Предстоятеля в спілкуванні брали участь також Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.     

Протягом попереднього тижня провід Української Церкви в Канаді відвідував Константинопольську Патріархію, де мав низку зустрічей з Вселенським Патріархом Варфоломієм, членами Священного Синоду, співробітниками Патріархату.

Безпосереднім приводом до візиту в Україну стало бажання УПЦ в Канаді виявити моральну підтримку Батьківщині у час неоголошеної війни та російської агресії, у річницю розстрілів на вулиці Інститутській вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, ближче познайомитися з сучасним релігійним життям України.

Під час бесіди з митрополитом Юрієм глава УПЦ КП розповів про сучасний стан Церкви в Україні, відносини з Московським Патріархатом, позицію Київського Патріархату щодо російської агресії. "Також йшлося про можливі шляхи подолання церковного розділення, утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, виведення Київського Патріархату зі штучно створеної Москвою зовнішньої ізоляції", - повідомляє сайт УПЦ КП.

В особі митрополита Юрія Патріарх подякував УПЦ в Канаді за організацію та проведення у Торонто в травні 2014 р. науково-богословського симпозіуму, в якому взяли участь представники всіх гілок українського православ’я України та у діаспорі. У свою чергу митрополит Юрій розповів про візит делегації УПЦК до Константинополя.

Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо розширення співпраці Церков у наданні українцями з діаспори гуманітарної допомоги для жителів Донбасу та для захисників України.

Спілкування продовжилося за вечерею. На завершення зустрічі її учасники обмінялися пам’ятними подарунками та зробили спільне фото. "Зустріч відбулася у братській атмосфері та засвідчила істотне розширення і поглиблення взаємокорисної співпраці між Київським Патріархатом та УПЦ в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату)", - зазначає сайт УПЦ КП.

Теги: