Ієрархи Константинопольського Патріархату пропонують Патріарху Варфоломію шляхи подолання церковного розділення в УкраїніПовернувшись з України після семиденного візиту, в який входило відзначення 1-ї річниці пам’яті загиблих героїв Небесної сотні (18-20 лютого 2014), з 2 по 4 березня 2015, ієрархи Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України, провели свою щорічну зустріч в Клірвотер, Флорида, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ в США (Константинопольського Патріархату).

Збори були сплановані та зорганізовані митрополитом Антонієм - Предстоятелем Української Православної Церкви США та правлячим архієреєм Східної єпархії, разом з єпископом Даниїлом - головою консисторії УПЦ США та правлячим архієреєм Західної єпархії. Серед ієрархів, які прибули на збори, були митрополит Юрій - Предстоятель Української Православної Церкви Канади та правлячий архієрей Центральної єпархії УПЦК, владика Іларіон - правлячий архієрей Західної єпархії УПЦК та владика Андрій - правлячий архієрей Східної єпархії УПЦК. Всі владики є ієрархами Константинопольського Патріархату.

Серед різних тем, що обговорювалися на зустрічі, були доповіді про сучасні політичні, економічні і духовні труднощі, які існують в Україні, на Близькому Сході та в інших країнах, де живуть українські православні християни за межами своєї історичної батьківщини. Владики заявили, що вони поділяють особливий зв'язок зі своїми братами і сестрами в Україні, а особливо з духовенством, яке продовжує вести своїх вірних та піклуватися ними за найскладніших обставин.

Багато часу єпископи приділили обговоренню нещодавньої подорожі на Україну та зустрічі з предстоятелями різних Українських Православних Церков. Вони висловили своє занепокоєння з приводу триваючого церковного поділу в Україні в той час, коли нація перебуває під атакою (зовнішньою військовою агресією), і закликали ієрархів різних православних юрисдикцій в Україні жити згідно Євангельського Слова для того, щоб дійти до єдності та зцілення пораненого тіла Церкви.

"В черговий раз, історія дає нам можливість для об’єднання в єдину Християнську родину в ім’я Спасителя, відклавши усі розбіжності. Цією можливістю, на відміну від усіх попередніх, ми не можемо знехтувати! - говориться на сайті УПЦ в США. 

Ієрархи Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України підготували звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І, в якому ідеться про обставини церковного поділу в Україні та можливі шляхи вирішення цього конфлікту.

Крім того, єпископи обговорили різні соціальні, світські та моральні проблеми, які продовжують впливати на парафії їхніх Церков на Північно-Американському континенті.

Засідання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України завершилося затвердженням різних листів до релігійних і громадських лідерів для того, щоб принести спокій в світі невизначеності - особливо в Україні.

Нагадаємо, що під час зустрічі 19 лютого з представниками керівництва УПЦ (Московського Патріархату) представники Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України заявили: «Константинопольска Матір-Церква розглядає приєднання Київської митрополії в 1686 до Московського Патріархату неканонічним і недійсним».

Теги: