Архімандрит Віктор (Бедь) відслужив першу літургію в якості глави Карпатської єпархії УАПЦ7 червня, у свято Всіх святих, в православному академічному храмі апостола Андрія Первозванного Української богословської академії в Ужгороді першу літургію в якості керуючого адміністратора новоствореної Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви здійснив настоятель академічного храму архімандрит Віктор Бедь у співслужінні архімандрита Діодора Муратова та протоієрея Олександра Смоліна, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УУБА.

Увесь хід богослужіння було відправлено українською мовою.

"Під час богослужіння поминалось ім'я православного першоієрарха – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського патріарха як першосвятителя Матері Церкви в Україні та Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви", - зазначає сайт УУБА.

Академічне духовенство вознесло молитви до Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність та єдину помісну Українську Православну Церкву, а також перемогу українського війська над російськими окупантами.

Під час заупокійної літії, зокрема, молитовно поминались також імена спочилих Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, полеглих під час Революції Гідності (2013 – 2014), українських воїнів, добровольців і мирних співвітчизників, які загинули у ці дні в обороні України і українського народу від російської агресії. Зокрема поіменно згадали мобілізованих (воїнів та добровольців) із Закарпаття.

З повчальним словом до прихожан звернувся архімандрит Віктор Бедь, який зокрема розповів тернистий шлях відродження та становлення Української Автокефальної Православної Церкви – "історичної Православної Церкви в Україні, яка зберегла історичну, догматичну, канонічну спадковість Вселенської Церкви Христової, канонічну єпископську спадковість та перебуває у молитовній єдності із Вселенським патріархатом".

Теги: