Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, ієрарх Української Православної Церкви Київського Патріархату, написав публічне звернення генеральному секретарю ООН, голові ОБСЄ, країнам Будапештського меморандуму, Президенту Франції, голові Китайської Народної Республіки, представництву Європейського Союзу в Україні, щодо захисту прав і свобод українців в Криму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

У зверненні кримський архієпископ заявляє про "рік переслідувань, катувань та тортур українців на півострові". Він перелічує захоплені або пошкоджені культові об’єкти в Криму, тиск на вірян УПЦ КП, дискримінацію україномовних громадян тощо.

Від імені релігійної спільноти УПЦ КП та українців у Криму владика Климент звертається до міжнародної спільноти із закликом "невідкладно зробити все можливе для допомоги українцям в Криму захистити свої національні та релігійні права, не допустити їхнього силового витіснення з рідної землі та асиміляції".

"Вважаю актуальним і доцільним вже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні щодо негайного запровадження міжнародної місії для моніторингу прав людини та дискримінованих етнічних спільнот на кримському півострові, - йдеться у зверненні. - Прошу Вас розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав та свобод українців Криму та питання функціонування Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату на півострові Крим".

Фото Facebook

Теги: