Речник УПЦ КП вірить, що єдина помісна українська Церква буде визнана КонстантинополемПісля об’єднання УПЦ КП і УАПЦ єдина помісна українська Церква буде визнана Константинопольським Патріархатом, заявив в ефірі "5 каналу" речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

"В Україні понад 70% є православними. Ми маємо свою державність, маємо понад тисячолітню історію християнства. І сам Вселенський патріарх неодноразово визнавав, що ми маємо право на помісну церкву. І тому немає жодних підстав говорити про те, щоб ми входили до складу Константинопольського патріархату", - підкреслив він.

На його думку, єдина українська Церква має повторити ряд історичних прикладів. За його словами, свого часу була визнана автокефалія болгарська, сербська, московська, румунська, грузинська, польська тощо.

"Тому навряд чи Україна буде першою в історії. Ми сподіваємося, що Україна просто повторить ряд тих історичних прикладів, що відбувалися в минулому", - наголосив архієпископ Євстратій.

Фото Facebook

Теги: