Напередодні зустрічі Франциска і Путіна глава УГКЦ просив понтифіка «бути голосом жертв війни»9 червня на прес-конференції у Варшаві Верховний архієпископ УГКЦ Святослав заявив, що Україна стала жертвою несправедливої агресії свого великого сусіда, і незважаючи на зусилля міжнародного співтовариства та Мінські угоди, в Україні так і не було «режиму припинення вогню» й останнім часом багато важкої зброї та техніки було введено на українську території, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ і KAI.

Глава УГКЦ наголосив, що його Церква намагається «служити своїй нації і бути голосом тих, хто страждає, щоб казати правду про війну проти України, яка є "війною дезінформації"». «Через пропагандистські зусилля наших північних сусідів існує багато неправди у ЗМІ», – сказав він.

Глава УГКЦ зазначив, що молячись під час свого візиту до Польщі перед зображенням Богоматері на Ясній горі, яка є не тільки польською королевою, але й матір’ю України, він молився за мир у країні. А також за те, щоб ця агресія не поширилася на інші райони держави й не заторкнула польську націю. «Можна сказати, що ситуація в Україні в цей час охоплює і Європу. Тому незалежність України є питанням безпеки Європи та миру в Європейському Союзі», – наголосив Верховний архієпископ УГКЦ.

Він додав, що Папа Франциск добре поінформований про те, що відбувається в Україні. Тому зустріч понтифіка з Президентом Росії Володимиром Путіним, яка була анонсована на 10 червня, – це «один із способів зупинити цю війну».

«Я не знаю, як відбуватиметься ця розмова, але в листі до Святішого Отця я попросив його бути голосом жертв цієї війни та тих, хто страждає, як батька, який прагне захистити своїх дітей. Ми бачимо, що зараз як міжнародна дипломатія, так і  міжнародне право не в змозі зупинити агресію. Проте ми, католики, вважаємо, що Святіший Отець, як послідовник Христа на землі, має особливу благодать Святого Духа, яка не допустить продовження цієї агресії та війни», – сказав чільник УГКЦ напередодні зустрічі Папи і Президента РФ.

Теги: