13 червня УГКЦ відзначила 1000-ліття відходу у вічність рівноапостольного князя Володимира. З цієї нагоди в Києві відбулися урочисті заходи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.


13 червня семінаристи УГКЦ у контексті прощі з нагоди 1000-ліття відходу у вічність рівноапостольного князя Володимира відвідали Національний заповідник «Софія Київська». Вони мали нагоду ближче ознайомитись із Національним заповідником «Софія Київська» та помолитись перед величною іконою "Оранта" за мир і єдність України та Церкви Христової.

В цей же день під час молебню біля пам’ятника рівноапостольному князю Володимирові на Володимирській гірці глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав сказав, що кожен, хто приходить як паломник до Києва, не може оминути це місце. "Не лише тому, що тут ми бачимо пам’ятник, споруджений на честь нашого хрестителя, але й тому, що тут можемо споглядати хрещальну купіль, з якої вийшла Київська Церква".

Глава УГКЦ заявив, що на це місце приходять молитися всі діти Київської Церкви. "Але, на жаль, сьогодні вони не можуть тут молитися усі разом. Бо єдина Київська Церква, яку подарував нам наш хреститель, сьогодні поділена. Вона і надалі єдина, як єдиним є це хрещення, яким ми хрестимося, ця Церква єдина в її невидимому, божественному вимірі. Але, на жаль, у земному, історичному вимірі вона поділена на різні конфесії. Тому стоячи тут, вглядаючись у хрещальну купіль, молімося до нашого хрестителя з проханням про заступництво перед Господом Богом за єдність Церков-спадкоємиць Володимирового хрещення. Так гірко, вглядаючись у нашу єдину купіль, усвідомлювати, що в нас є єдина церква, єдиний Господь, одна віра, одне хрещення, а ми сьогодні поділені".

"Особливо сьогодні, – наголосив Предстоятель, – у цей непростий час для нашої землі, весь наш український народ волає про єдність християн, кличе до неба, просить про єднання братів у Христі".

Глава УГКЦ висловив переконання, що майбутнє належить єдиній помісній Церкві в Україні. "Просімо Господа Бога, щоби Він силою Святого Духа сподобив нас на це об'єднання, щоб ця єдність, возсяяна на небесах у Пресвятій Трійці, якнайшвидше зійшла на нас на землю, щоб ми були єдині, як тоді, коли вийшла разом із хрещальних вод українського Дніпра".

Теги: