23 червня о 19:00 в Національному музеї історії України за участю науковців відбудеться публічна дискусія «Кому належить спадок Володимира Великого», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У той час, коли Президент України Петро Порошенко підписує указ про вшанування пам’яті Володимира Великого у зв'язку з тисячоліттям його смерті, у Москві збираються поставити князю 24-метровий пам’ятник, при цьому планують його звести на 4 метри вищим, ніж київський. Чому зріс інтерес до постаті князя Володимира? І як відбувається боротьба за спадщину Київської Русі в Росії та Україні? Про це говоритимуть на публічній дискусії.

У дискусії візьмуть участь кандидат історичних наук, фахівець з історії Давньої Русі Андрій Плахонін та доктор історичних наук, професор, політолог Олексій Гарань. Спілкуватимуться про те, як і чому в Росії та Україні приватизують особу Володимира та кому насправді належить його спадщина? А також шукатимуть відповідь на питання: яке майбутнє історичної політики чекати в Україні та Росії у зв’язку з війною на Донбасі?

Організатори події - Український інститут національної пам’яті та Національний музей історії України.

Нагадаємо, що 25 лютого Президент України підписав указ «Про вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого - творця середньовічної європейської держави Руси-України». Протягом року відбуваються наукові конференції, круглі столи, дискусії, пройдуть урочистості з вшанування пам'яті князя Володимира за участю представників органів державної влади, громадськості. Також проведуть карбування та введення в обіг монет, поштових марок і конвертів, присвячених діяльності Володимира Великого.


Теги: