18-28 серпня в Одесі проходить Світовий конгрес українських молодіжних організацій "Одеса 2015", який відкрили молитвою представники УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Львівської єпархії УАПЦ.

На форум до Одеси з'їхалася українська молодь з усього світу — представники 30 країн української діаспори, зокрема, українських молодіжних громадських організацій з Казахстану, Сербії, Росії, Румунії, Латвії, Молдови, Болгарії, Хорватії, Іспанії, Франції, Польщі, Німеччини, Чехії, Японії та інших країн.

З благословення Предстоятеля УАПЦ протоієрей Віталій Даньчак (м. Київ), член молодіжної комісії УАПЦ, привітав Світовий конгрес українських молодіжних організацій. Після гімну України було зачитано вітальне слово від Предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія.

"Головним чинником збереження української ідентичності була і залишається Церква. Як споруда вона збирає Вас у своїх стінах для спільної молитви до Бога, як інституція зберігає у лоні нашої української громади, — йдеться у привітанні. — Українська Автокефальна Православна Церква розуміє духовні потреби української молоді із діаспори та щиро вболіває за її розвиток. Адже два наші Патріархи — і Мстислав, і Димитрій особливо уповали до молоді, оскільки значна  частина їхнього життя пройшла в іншомовному середовищі США та Польщі".

Глава УАПЦ зазначив, що "УАПЦ розпочинала Майдан у 2013 р. і зачаровувалася національною гідністю, самовідданістю та жертовністю щодо установлення демократичних цінностей не тільки у Галичині, але і у всій державі". Ці цінності "повинні прижитися в Україні, щоб не зруйнувати прадідівське натхнення до заповідей Бога і високоморального християнського життя".

Фото spicykyiv.com.ua

Теги: