Уряд дозволив іноземним священикам в’їзд до Криму Кабінет Міністрів України передбачив можливість в’їзду до Криму для іноземних священиків у разі необхідності проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб. Це встановлено змінами до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженими урядовою Постановою від 16 вересня 2015 року № 722, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Згідно цього Порядку іноземці та особи без громадянства можуть здійснювати в’їзд на тимчасово окуповану територію України (АР Крим) та виїзд з неї лише через контрольні пункти на материковій Україні за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України.

Відтепер такий дозвіл іноземці та особи без громадянства можуть отримати у разі “необхідності проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб (виключно за клопотанням або погодженням з Мінкультури)”.


Слід зауважити, що громадянам України для перетину адміністративного кордону з АР Крим достатньо лише наявності паспорту – без необхідності оформлення спеціальних дозволів. Зазначений Порядок був ухвалений на підставі Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року.


За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, встановленого цим Порядком, особи притягуються до відповідальності згідно із законодавством України.


Нагадаємо, що у звіті Місії ОБСЄ з оцінки стану справ із дотриманням прав людини в Криму наведено факти системних утисків релігійної свободи та переслідувань релігійних меншин на півострові.

Теги: