Безперечно, найоригінальнішою в місті серед кількох десятків інших є щороку й їхня різдвяна шопка — символічне декороване місце народження Христа. Цьогоріч же брати–францисканці відзначилися й у всеукраїнському масштабі, бо створили у своєму храмі святого апостола Петра на вулиці Володимира Великого (встановлення зайняло чотири дні) найбільшу українську шопку заввишки 17 і завширшки 38 метрів.

Найоригінальніша українська шопка - в Тернополі Виготовлена вона у вигляді своєрідної діорами, що займає всю стіну храму аж під купол. В центрі — неодмінні ясла зі святим дитятком, Марією, Йосипом та іншими біблійними персонажами. А навколо — ціле селище на пагорбах із хатками, храмом, людьми та різними птахами й звірятами, навіть живими кроликами та морськими свинками. Частина елементів шопки–діорами є рухомими — тут, наприклад, і святий Франциск у дзвін б’є, і канатна дорога їздить, і колоду ангели на дрова пиляють, і віл та ослик кивають головами, наче вітаються.

Уперше цьогоріч тернопільська францисканська шопка збагатилася й суто національними мотивами — тут відтворено українську святкову світлицю з сім’єю в народних костюмах та кутею на столі. Як повідомив "УМ" настоятель монастиря отець Юстиніан, дизайн своєї незвичайної шопки монахи розробили самі, для втілення задуму позичивши навіть манекени в магазині одягу.

Теги: різдвяна шопка, храм святого апостола Петра, святий Франциск