У Полтаві та Ризі за участю ієрархів Київського Патріархату відбулися заходи, присвячені пам’яті класиків української літератури, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

10 листопада 2015 року у Свято-Успенському кафедральному соборі УПЦ КП архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відслужив панахиду за Іваном Котляревським з нагоди річниці його смерті.

За спокій видатного поета, письменника, драматурга, зачинателя сучасної української літератури молилося духовенство собору, працівники музею Івана Котляревського та представники громадськості.

Напередодні, 6 листопада, у Ризі, столиці Латвії, відбулося урочисте відкриття та освячення пам'ятника українському поетові Тарасу Шевченку.

Церемонія відкриття відбулася за участі прем'єр-міністрів України Арсенія Яценюка, Латвії Лаймдоти Страуюми, а також представників української діаспори.

У Полтаві архієрей УПЦ КП звершив панахиду за Іваном Котляревським, а у Ризі освятив пам'ятник Тарасу ШевченкуОсвячення звершив митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, ієрарх УПЦ КП, у співслужінні архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та о. Валерія Семанца.

Патріарший намісник привітав українську діаспору з визначною подією та побажав усім миру, любові та єдності.

Арсеній Яценюк висловив переконання, що Шевченко боровся за те, щоб Україна була в сім'ї вольній, новій". "І ця сім'я – це велика Європа. І ми протягом останніх днів разом із прем'єрами Балтійських країн робимо все для того, щоб Україна дійсно стала частиною Європи. І це непростий шлях, але іншого немає. Це шлях до свободи, процвітання", - сказав прем'єр.

Пам'ятник Шевченку в Ризі було відкрито за рахунок коштів української діаспори та меценатів.

Теги: