Теракти у Франції: в УПЦ (МП) висловили співчуття, а в УПЦ (Константинопольського Патріархату) помолилисяУкраїнські Церкви відреагували на терористичні акти у Франції, які були скоєні у ніч з 13 на 14 листопада і призвели до загибелі понад сотні та поранення кількох сотень мирних людей, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Предстоятель Української Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополит Онуфрій висловив моральну підтримку французькому народу. В тексті співчуття говориться, що метою терористів є намагання посіяти страх та залякати людей. "Однак, ці випробування ще більше згуртують народ Франції, який достойно їх перенесе, – впевнений Предстоятель. Висловивши співчуття з приводу смерті загиблих, Блаженніший Митрополит Онуфрій також побажав одужання постраждалим та повернення миру та спокою на французьку землю", — цитує його сайт УПЦ.

УПЦ (Константинопольського Патріархату), яка опікується українською діаспорою у США, окрім моральної, висловила також гарячу молитовну підтримку французькому народові. Рада єпископів цієї Церкви у спеціальному зверненні скерувала духовенство провести 15 листопада у своїх парафіях наприкінці літургії поминальну службу за жертвами терактів у Франції. Рада православних єпископів також запропонувала молитву для особистого молитовного читання:

"Господи Боже, що любиш благословенну Францію та Сполучені Штати, і усіх людей, що мешкають там у ці важкі дні, та прощаєш тим, хто ненавидить та шкодить нам! Вчини добро тим, хто творить добро, і подай усім людям безпеку, здоров’я, спасіння та вічне життя. Відвідай тих, хто страждає через дії терористів в усьому світі, особливо у Франції, та зціли їх. Скеруй до блага дії військових, пожежників, поліцейських, спасателів та урядовців. Помилуй усіх, що попросили нас, недостойних, молитися про них.

Пом’яни отців, матерів, братів, сестер і друзів, які у жахливих обставинах спочили у Господі, і упокой їх там, де світить світло Лиця Твого, де немає ані болю, ані печалю, ані страждання. Нехай вічною буде їхня пам’ять перед Престолом Твоїм.

Пом’яни нас, Боже, смиренних, грішних та недостойних рабів Твоїх, просвіти наш розум світлом пізнання Твого та настав нас на путь заповідей Твоїх, молитвами Пречистої Владичиці Богородиці та Приснодіви Марії та всіх святих Твоїх, бо Ти є Благословенний на віки віків. Амінь".

Представники інших українських Церков також висловлюють молитовну підтримку народові Франції.

"Вірні нашої Церкви, як і всі діти української землі, яка впродовж останнього часу зазнає багато несправедливих атак і страждань, сьогодні особливо відчувають біль і стражданнях французького народу та єднаються з усіма Вами у молитві до всемилостивого Бога, — йдеться у слові співчуття Верховного архієпископа УГКЦ Святослава від імені Української Греко-Католицької Церкви. — Наші молитви сьогодні з кожною родиною, яка оплакує втрату своїх найдорожчих, з кожною пораненою особою, з усіма, хто сьогодні у Франції огорнений смутком, страхом і тривогою. Господь, що є Дателем життя, нехай прийме всіх невинно убієнних у свої вічні обійми!.. Він, що є Господом миру, за молитвами Пресвятої Богородиці, нехай дарує Франції та всій Європі свій мир!"

У зверненні керівника Адвентистської церкви в Україні з приводу терактів у Франції, зокрема, говориться: "Церква адвентистів сьомого дня в Україні не стоїть осторонь цієї біди. Віряни звідусіль сьогодні підносять молитви до Бога, щоб Він у Своїй любові підтримав тих, хто постраждав, родичів і близьких загиблих... Від імені Адвентистської церкви в Україні висловлюємо співчуття народу Франції в цьому страшному горі, і молимося про те, щоб будь-який прояв насильства і тероризму був зупинений".

Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраід», що об’єднує мусульман країни, також рішуче засудила терористичні акти, скоєні в Парижі. "Ці варварські акти відкидаються як текстами Писань, так і загальнолюдськими моральними цінностями, і ніщо не може бути виправданням винним... Ми просимо Всемогутнього упокоїти з миром душі загиблих і дати швидке зцілення тілесних і душевних ран постраждалим", — йдеться у слові співчуття.

Теги: