На Рівненщині та Волині між громадами УПЦ КП і УПЦ (МП) не вщухають конфлікти за церковну власність. Місцева влада намагається владнати ситуацію шляхом діалогу між сторонами конфлікту , повідомляє "Релігія в Україні".

16 листопада під головуванням заступника голови Рівненської ОДА Олександра Савчука в приміщенні обласної адміністрації відбувся круглий стіл щодо вирішення міжконфесійного конфлікту, який загострився остатніми днями в селі Птича Дубенського району.

Участь в круглому столі взяли представники Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату: секретар єпархії прот. Сергій Лучанін; Дубенський районний благочинний прот. Ігор Загребельний та прес-секретар єпархії прот. Василій Рудніцький.

Також були присутні священнослужителі УПЦ (Московського Патріархату), голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, представники правоохоронних органів та парафіяльних громад.

"Міжконфесійний конфлікт в селі Птича триває вже більше року, з дня, коли Свято-Успенська громада УПЦ МП своєю більшістю виявила намір перейти в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату, — йдеться на сайті УПЦ КП. — Протягом цього часу релігійна громада УПЦ Київського патріархату разом з обласною та районною владою неодноразово пропонували громаді УПЦ МП звершувати почергові богослужіння у храмі, що дало б змогу уникнути міжконфесійних протистоянь. Нажаль, безкомпромісна позиція громади УПЦ МП призвела до того, що у вірян УПЦ Київського Патріархату (яких на сьогоднішній день близько 90%) урвався терпець, і вони, здійснюючи історичну справедливість, 15 листопада зайшли в церкву, зачинились в ній та оголосили голодування. Це було зроблено з метою привернути увагу громадськості до складної міжконфесійної ситуації у селі Птича".

У свою чергу сайт УПЦ (МП) повідомляє, що "15 листопада, прихильники «Київського патріархату» в черговий раз порушили закон і увірвалися в храм у селі Птича, що на Рівненщині". Як зазначається, "26 жінок, що підтримують розкольників, зачинилися у храмі і почали вимагати скасувати рішення Суду, яке було прийнято на користь УПЦ... Заявили, що починають голодування, але в церкву несуть пакети з їжею і відра для туалету... Розкольники збираються жити в храмі, доки церковне приміщення не перейде у власність «Київського патріархату»".

Десятки віруючих УПЦ (МП) на знак протесту перекрили трасу Київ-Чоп з вимогою до влади та міліції видалити з храму жінок.

«Суд відбудеться 2 грудня. Думаю, що саме це й спонукало представників “УПЦ КП” піти на нахабне захоплення храму. Вони розуміють, що слухання завершаться не на їх користь», – повідомив священик Рівненської єпархії УПЦ (МП) Микола Сисонюк.

Тож на спільному засіданні круглого столу під головуванням заступника голови Рівненської ОДА владою було запропоновано обом громадам до 10 години 17 листопада 2015 року подати сільському голові села Птича свої пропозиції щодо проведення богослужінь у парафіяльному храмі, з прийняттям в найближчий час на позачерговій сесії сільської ради рішення, яке привело б до міжконфесійного миру у Птичі.

Новий конфлікт виник 14 листопада навколо храму в ім’я Архистратига Михаїла громади УПЦ (МП) у Волинській області. За інформацією сайту УПЦ (МП), біля 9-ї ранку в село Залухів, що на Волині, приїхав автобус і 10 машин з представниками «Правого сектору». "Коли прибульці попрямували до храму, селяни перекрили їм дорогу і стали біля церковних дверей... Радикали вимагали відкрити їм храм. У відповідь віряни почали дзвонити у дзвони. На цей заклик місцеві жителі почали збігатися і представникам «Правого сектору» нічого не залишалося, як відступити", — пише сайт УПЦ (МП).

Натомість в УПЦ КП переконують: "Повіривши сайтам УПЦ (МП), представники ЗМІ однобоко й неправдиво подали інформацію про конфлікт в с. Залухів Ратнівського району. Ситуацію пояснив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Ще 20 років тому в цьому населеному пункті зареєстровано громаду Київського Патріархату, яка будувала храм. «Але людей обманули – і освячував церкву представник Московського», – зазначає владика. Тепер, коли війна показала, що таке Українська Православна Церква (Московського Патріархату), яке її відношення до України в контектсі російської агресії, почали збирати підписи по селі, щоб храм надалі належав Київському Патріархатові. За словами архієрея, 14 листопада громада мала оголосити про це бажання, але прихильники МП зібрали священиків, підбурили людей з інших сіл, щоб перешкодити цьому".

Теги: