27 січня 2016 року відбулась зустріч голови Кіровоградської ОДА з очільниками Православних Церков Кіровоградщини, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП та сайт Кіровоградської облдержадміністрації.

Участь у зустрічі від УПЦ КП взяв єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, від УПЦ (МП) єпископ Боголєп, керуючий Олександрійською єпархією та секретар Кіровоградського Управління УПЦ (МП) прот. Роман Кондратюк.

Голова ОДА Сергій Кузьменко привітав присутніх зі святами, що минули і подякував священнослужителям за те, що вони доносять до жителів області Слово Боже, за молитви про єдність України, за одностайність у питаннях подальшого розвитку країни. Голова облдержадміністрації відзначив, що на Кіровоградщині немає напруги чи конфліктних ситуацій серед вірян, і що в умовах збройного конфлікту на території держави це надзвичайно важливо.

Окремо очільник області висловив вдячність священнослужителям–капеланам Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, які поруч з українськими військовими знаходяться постійно у зоні збройного конфлікту, духовно підтримують воїнів АТО та їх родини.

Сайт Кіровоградської облдержадміністрації того ж дня, 27 січня, зазначає: "Також, голова обласної державної адміністрації запропонував учасникам зустрічі висловитися щодо питання становлення в Україні Помісної православної Церкви, бачення ними шляхів подолання існуючого міжправославного протистояння в державі".

Сайт Кіровоградської єпархії УПЦ КП про це ж повідомляє 29 січня: "Також учасники зустрічі обговорили питання становлення в Україні помісної православної Церкви, бачення ними шляхів подолання існуючого міжправославного протистояння в державі".

Проте сайт Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) 3 лютого спростовує: "У зв’язку із тим, що згадана зустріч набула певного розголосу у всеукраїнських ЗМІ, котрі висвітлили це як, начебто, крок до потенційного створення Єдиної Помісної Церкви, вважаємо за потрібне наголосити та довести до відома громадськості, що на зустрічі це питання не обговорювалось взагалі. Прикро, що деякі недобросовісні та упереджені ЗМІ перекручують та спотворюють інформацію з метою самопіару та підвищення градусу релігійного протистояння..."

З інформації Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) не зрозуміло, чи вказане питання взагалі не ставилося, чи воно ставилося, але не обговорювалося, чи ставилося і обговорювалося, але без участі УПЦ (МП).

Насамкінець представники духовенства подякували за постійний діалог та відкритість влади області. Відзначили, що за підтримки влади різних рівнів в області вдається зберігати міжконфесійний мир та спокій, вільно і без перешкод доносити християнські цінності до людей.

Теги: