За благословенням митрополита Сімферопольського і Кримського УПЦ (МП) Лазаря духовенство єпархіївзяло активну участь у святкуванні російського Дня захисника Вітчизни, а також дворіччя створення "самооборони Криму", повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".
20 лютого учні недільної школи при кафедральному Олександро-Невському соборі (Сімферополь) разом з учнями недільної школи при Таврійській духовній семінарії та представниками православної молоді відвідали військову частину загону мобільного особливого призначення «Беркут-ОМОН» МВС Росії по «Республіці Крим» у Сімферополі. Дітей ознайомили з побутом російських військовослужбовців.
Групу супроводжували клірики єпархії -- організатор заходу протоієрей Дмитро Кротков, керівник єпархіального відділу зі взаємин зі збройними силами, та протоієрей Ігор Рогатенюк, помічник благочинного Сімферопольського округу з роботи з молоддю.
Під час екскурсії гостям розповіли про військову техніку, яка перебуває на озброєнні загону, а по завершенні продемонстрували деякі зразки зброї.
21 лютого Регіональна громадська організація «Ми – севастопольці» організувала урочистий прийом з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Серед запрошених був помічник благочинного Севастопольського округу протоієрей Стефан Сломчинський, який подякував колишнім і теперішнім військовослужбовцям, побажавши їм Божої допомоги в усіх добрих починаннях на славу Росії.
Також 21 лютого парафіяни севастопольського храму святої мучениці Тетяни разом з учнями недільної школи, на чолі з настоятелем протоієреєм Олександром Курбачовим, відвідали базу ракетних катерів Чорноморського флоту РФ, де відбувся концерт з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Священик привітав особовий склад військової частини з наближенням свята. Дітей було запрошено на екскурсію по ракетному катеру «Шуя».
Наступного дня протоієрей Олександр на прохання командира освятив ракетний катер. Тоді ж помічник начальника відділення з роботи з віруючими військовослужбовцями ЧФ РФ ієрей Василь Гумаров освятив два рейдові буксири російського флоту, а також провів бесіду з екіпажами суден.
23 лютого помічник командира Кримського з'єднання російських військ ППО з праці з віруючими військовослужбовцями священик Олександр Рева взяв участь в урочистих заходах з нагоди російського Дня захисника Вітчизни, що проводилися в управлінні одного з полків з'єднання. Під час святкового молебню священик окропив святою водою особовий склад підрозділу, вручив воякам образки, виступив з проповіддю і благословив на «діла ратні» вояків та командирів з'єднання.
Напередодні о. Олександр Рева взяв участь у навчальних зборах офіцерів-спеціалістів зі з'єднань російського Південного військового округу, що відбулися на авіабазі «Бельбек». На урочистому шикуванні священик відправив молебень, благословив і окропив святою водою особовий склад, виступив з повчальним словом. Після зустрічі о. Олександр супроводив російських військовиків до Свято-Климентівського монастиря в Інкермані.
Також у Севастополі напередодні російського Дня захисника Вітчизни настоятель храму Державної ікони Божої Матері протоієрей Олексій Петренко провів зустріч з учнями недільної школи на тему героїв і захисників російської землі. Діти розповідали про Дмитра Донського, Олександра Невського, Павла Нахімова, Федора Ушакова, Георгія Жукова та інших. За словами о. Олексія, їхні подвиги не були б нічого варті без любові до Бога, вітчизни та народу.
У Сімферополі 23 лютого крім російського Дня захисника Вітчизни також відзначили дворіччя створення "самооборони Криму". В рамках заходів служителі Кримської єпархії УПЦ (МП) провели молебень, після якого під стінами кримського "парламенту" представники парамілітарних формувань вчили дітей збирати й розбирати автомати.
Теги:
Олександр написал:
Саття про те що за МП всі права. Кидається в очі правовий нігілізм автора. Автор не читав законів і розповсюджує свої фантазії. Про масовий перехід можна буде говорити восени коли закінчиться термін на перехід відповідно до:
«Закон України Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Перехід для дуже «умних» буде через суд відповідно:
Статті 16: «Припинення діяльності релігійної організації» Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Суд припинить діяльність громади на підставі Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Наступною дією суду буде застосовування статті 20 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»
Стаття 20. Розпорядження майном релігійних організацій, що припинили свою діяльність
У разі припинення діяльності релігійної організації майнові питання вирішуються відповідно до її статуту (положення) і чинного законодавства.
Після припинення діяльності релігійних організацій майно, надане їм у користування державними, громадськими організаціями або громадянами, повертається його колишньому власнику.
На майно культового призначення, що належить релігійним організаціям, не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.
При відсутності правонаступників майно релігійної організації, що припинила свою діяльність, переходить у власність держави.
У разі припинення діяльності релігійної організації у зв'язку з порушенням цього Закону та інших законодавчих актів України майно, що перебуває в її власності, за винятком культового, може безоплатно переходити у власність держави. Культове майно передається іншим релігійним організаціям.
А після рішення суду в територіальній громаді завжди знайдуться судові виконавці і добровольці що будуть горіти бажанням навести законний порядок з «релігійною сектою» що поза законом.
Свій вклад внесе також автоматичне позбавлення реєстрації всіх громад МП восени в Мінкульті. Ця дія позбавить їх статусу «безприбуткових». А це означає що прийдеться платити за все податки, навіть на свічки. Канонічні зразу призадумаються і багато хто зрозуміє що ПЦУ є більш канонічною, адже для отримання Томосу Київ не тримав у неволі Патріарха як к це зробила Москва.
Таким чином за два три роки МП значно скоротиться.