Кримська єпархія УПЦ святкує російський День захисника вітчизни і дворіччя створення «самооборони Криму»За благословенням митрополита Сімферопольського і Кримського УПЦ (МП) Лазаря духовенство єпархіївзяло активну участь у святкуванні російського Дня захисника Вітчизни, а також дворіччя створення "самооборони Криму", повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

20 лютого учні недільної школи при кафедральному Олександро-Невському соборі (Сімферополь) разом з учнями недільної школи при Таврійській духовній семінарії та представниками православної молоді відвідали військову частину загону мобільного особливого призначення «Беркут-ОМОН» МВС Росії по «Республіці Крим» у Сімферополі. Дітей ознайомили з побутом російських військовослужбовців.

Групу супроводжували клірики єпархії -- організатор заходу протоієрей Дмитро Кротков, керівник єпархіального відділу зі взаємин зі збройними силами, та протоієрей Ігор Рогатенюк, помічник благочинного Сімферопольського округу з роботи з молоддю.

Під час екскурсії гостям розповіли про військову техніку, яка перебуває на озброєнні загону, а по завершенні продемонстрували деякі зразки зброї.


21 лютого Регіональна громадська організація «Ми – севастопольці» організувала урочистий прийом з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Серед запрошених був помічник благочинного Севастопольського округу протоієрей Стефан Сломчинський, який подякував колишнім і теперішнім військовослужбовцям, побажавши їм Божої допомоги в усіх добрих починаннях на славу Росії.


Також 21 лютого парафіяни севастопольського храму святої мучениці Тетяни разом з учнями недільної школи, на чолі з настоятелем протоієреєм Олександром Курбачовим, відвідали базу ракетних катерів Чорноморського флоту РФ, де відбувся концерт з нагоди російського Дня захисника Вітчизни. Священик привітав особовий склад військової частини з наближенням свята. Дітей було запрошено на екскурсію по ракетному катеру «Шуя».

Наступного дня протоієрей Олександр на прохання командира освятив ракетний катер. Тоді ж помічник начальника відділення з роботи з віруючими військовослужбовцями ЧФ РФ ієрей Василь Гумаров освятив два рейдові буксири російського флоту, а також провів бесіду з екіпажами суден.


23 лютого помічник командира Кримського з'єднання російських військ ППО з праці з віруючими військовослужбовцями священик Олександр Рева взяв участь в урочистих заходах з нагоди російського Дня захисника Вітчизни, що проводилися в управлінні одного з полків з'єднання. Під час святкового молебню священик окропив святою водою особовий склад підрозділу, вручив воякам образки, виступив з проповіддю і благословив на «діла ратні» вояків та командирів з'єднання.

Напередодні о. Олександр Рева взяв участь у навчальних зборах офіцерів-спеціалістів зі з'єднань російського Південного військового округу, що відбулися на авіабазі «Бельбек». На урочистому шикуванні священик відправив молебень, благословив і окропив святою водою особовий склад, виступив з повчальним словом. Після зустрічі о. Олександр супроводив російських  військовиків до Свято-Климентівського монастиря в Інкермані.


Також у Севастополі напередодні російського Дня захисника Вітчизни настоятель храму Державної ікони Божої Матері протоієрей Олексій Петренко провів зустріч з учнями недільної школи на тему героїв і захисників російської землі. Діти розповідали про Дмитра Донського, Олександра Невського, Павла Нахімова, Федора Ушакова, Георгія Жукова та інших. За словами о. Олексія, їхні подвиги не були б нічого варті без любові до Бога, вітчизни та народу.


У Сімферополі 23 лютого крім російського Дня захисника Вітчизни також відзначили дворіччя створення "самооборони Криму". В рамках заходів служителі Кримської єпархії УПЦ (МП) провели молебень, після якого під стінами кримського "парламенту" представники парамілітарних формувань вчили дітей збирати й розбирати автомати.

Теги: