26-27 лютого 2016 року в м. Сату Маре (Румунія) за участю представників Мукачівської єпархії УПЦ (МП) проходив VII-й Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність». А 26-29 лютого у Гельсінкі (Фінляндія) за участю представників УПЦ і РПЦ відбулася міжнародна богословська конференція «Християнська антропологія і шлюб», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт єпархії.

Організаторами наукового форуму в Румунії виступили: Союз українців Румунії, Сатумарська повітова організація СУР, Повітовий музей в Сату Маре, Ужгородський національний університет, Західний університет «Васіле Голдіш» (Арад), Національний лісотехнічний університет (Львів), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (Чернівці).

В роботі наукового заходу взяло участь 70 дослідників, що представили доповіді на різні теми. Протягом двох днів роботи форуму вчені з різних наукових уставом мали змову подискутувати, поділитися думками в різних напрямках історичної науки, політології, історіографії, етнографії, антропології і т.д.

На міжнародному форумі була представлена і Мукачівська єпархія УПЦ. Участь в міжнародному науковому зібранні взяв і директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), голова Єпархіального історико-архівного відділу Мукачівської єпархії, кандидат історичних наук, доцент Юрій Данилець.

Останній представив на обговорення тему – «Православний рух на Закарпатті на поч. ХХ ст. (на матеріалах румунського походження)». Доповідь була побудована на нововиявлених дослідником документах у фондах Національного архіву Мараморошського повіту в м. Бая-Маре, проаналізованих матеріалів з румунських періодичних видань: «Cultura Creştină», «Unirea», «Cosînzeana», «Foaia Poporului».

Доповідь викликала ряд запитань та жваву дискусію. В кулуарах директору БІНДЦ вдалося обговорити і міжнародну діяльність БІНДЦ, налагодити контакти з Союзом українців у Румунії, окремими вченими з різних університетів Румунії. Директор БІНДЦ також передав ряд видань наукового центру для бібліотек навчальних закладів та установ.

Крім того, богослов УПЦ взяв участь у міжнародній богословській конференції «Християнська антропологія і шлюб», яка відбулася у Гельсінкі (Фінляндія). Форум проходив з 26 по 29 лютого. В якості експерта на конференцію був запрошений доцент Київської духовної академії С.М. Бортник.

Київський науковець виступив з доповіддю на тему «Проблематика гендера в контексті християнської антропології». Тематика гендера, як зауважив у своєму виступі С.М. Бортник, суттєво розширює проблематику дискусії, відводячи її від вузької зосередженості на питання статевих відносин та дискусій навколо одностатевих шлюбів.

Конференція продовжила традицію діалогу між РПЦ та Євангелічно-Лютеранською Церквою Фінляндії. Зі сторони Руської Церкви були також присутні представники богословських закладів Москви та Санкт-Петербурга.

Теги: