Посол Сербії відзначив роль УПЦ у духовній підтримці сербської діаспори, а посол України в Литві — роль священиків УГКЦ у збереженні культурних цінностей українців1 і 2 березня в Києві та Вільнюсі відбулися зустрічі послів Сербії та України з духовенством УПЦ (МП) і УГКЦ. Держслужбовці обговорили з церковнослужителями питання співпраці, повідомляє "Релігія в Україні".

2 березня керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній на території Києво-Печерській лаври зустрівся з послом Республіки Сербія в Україні Раде Булатовичем.

Як інформує сайт УПЦ, під час зустрічі дипломат розповів митрополиту про сучасний стан сербсько-українських відносин. Зокрема, наголосив на важливій ролі УПЦ у духовній підтримці сербської православної діаспори та поліпшенні зв’язків між народами.

Ввладика Антоній розповів послу про соціальну та гуманітарну діяльність УПЦ в нинішній час.

Під час бесіди сторони також обговорювали питання продовження плідної співпраці у різних суспільно корисних напрямках на благо народу України та Сербії.

Напередодні, 1 березня, посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський разом із дружиною завітали до храму Пресвятої Трійці УГКЦ та Вільнюського монастиря чину святого Йосафата, повідомляє сайт УГКЦ.

Це була робоча зустріч, під час якої дипломат обговорював з греко-католицькими священнослужителями Павлом Яхимцем і Йоакимом Ковальчуком актуальні питання подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про пошук можливостей вирішення нагальних питань щодо захисту культурних цінностей та релігійної спадщини.

Василіани є єдиними греко-католицькими священнослужителями в Литві. Вони опікуються не лише місцевими українцями та литовцями, а й заробітчанами, які доволі часто приїжджають у Вільнюс на будівельні роботи, та студентами, котрі тут навчаються. Також обслуговують парафіян у Клайпеді, Елєктренаї, Йонаві та Каунасі. Без них не відбувається жоден патріотичний захід, пов’язаний з Україною.

Цього року отці василіани відзначатимуть 25-річчя з повернення до Литви. Святиня, у якій здійснюють духовні відправи українські священнослужителі, збудована в 1514 році, фундатором будівництва був князь Костянтин Острозький.

Теги: