Польські та українські іконописці передали свої витвори військовим шпиталямУ Львові, в кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП урочисто освячено та передано ікони представникам Військово-медичного клінічного центру Західного регіону та клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України. У заході взяли участь представники духовенства, миряни та самі іконописці, повідомляє Ігор Галущак для порталу "Релігія в Україні".

Митці з Польщі та України створювали ці ікони 2014 року в межах міжнародного пленеру в Києві, що був присвячений героям Небесної сотні та Антитерористичної операції. У січні цього року спочатку їх отримали шпиталі Варшави, Любліна та Перемишля як подяка полякам за допомогу українцям під час Революції гідності.

Як зазначив на урочистості митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій, який освячував ікони, ця благочинно-духовна акція покликана об’єднати митців обох братніх народів: «Ми об’єдналися цим вчинком в молитві за Україну».

За словами заступника начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковника медичної служби Василя Зайцева, «Ми, військові медики, нині відчуваємо піднесення, надію та впевненість в тому, що ці ікони додадуть сил особовому складу, медичним спеціалістам й технічному персоналу під час лікування військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції».

Теги: