Папа привітав чорнобильців з України та пригадав про збірку для гуманітарних потреб України20 квітня Папа Франциск звернувся до групи ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і переселенців із Чорнобильської зони, які приїхали з України та Білорусі на конференцію з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

"Знову підносячи молитви за жертви цієї катастрофи, висловлюємо вдячність рятівникам та визнання всім ініціативам, покликаним полегшити страждання і виправити завдану шкоду. Христос воскрес!" – такі слова сказав Папа наприкінці загальної аудієнції з чорнобильцями.

Він пригадав про те, що наступної неділі відбудеться збірка для гуманітарних потреб постраждалих від війни в Україні. "Населення України вже довший час страждає від наслідків збройного конфлікту, багатьма забутого. Як знаєте, – сказав глава Католицької Церкви, – я закликав Церкву в Європі підтримати оголошену мною ініціативу вийти назустріч цій надзвичайній гуманітарній ситуації. Уже наперед дякую тим, які зроблять великодушний внесок у цю ініціативу, що відбудеться наступної неділі, 24 квітня".

Як відомо, Папа Франциск оголосив у Європі грошову збірку 24 квітня для постраждалих від війни в Україні. Днями на прес-конференції в Києві глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав зазначив: "Грошова збірка важлива, але найважливіше те, що Святіший Отець порушив мовчанку щодо війни в Україні і яка на сьогоднішній день панує в Західній Європі. Бо, на жаль, ЗМІ у Західній Європі про війну і про страждання людей в Україні не говорять… А Папа порушив мовчанку і став голосом тих, які страждають в Україні. На мою думку, для нас це більш важливо від того, скільки коштів назбирають католицькі парафії у Європі".

"Ця збірка, – наголосив глава УГКЦ, – це тільки початок. Усі кошти, які будуть зібрані 24 квітня будуть зібрані у фонд, яким управлятиме Папська рада «Cor Unum». Тобто свої кошти католики передадуть у руки Папи. Але пізніше Україну ще чекає гуманітарна акція Святого Престолу".

Теги: