15-21 квітня архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Синоду УПЦ КП, перебував з візитом у США, а 16–17 квітня голова Управління зовнішніх церковних зв’язків цієї конфесії архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав столицю Швеції – Стокгольм, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

15 квітня у аеропорту Нью-Йорка ім. Дж. Кеннеді владику Євстратія та супроводжуючого його священика Олексія Гольчука зустрів член управи парафії Вознесіння у Кліфтоні, Нью-Джерсі, Володимир Могучий.

16 квітня архієрей познайомився з парафією, а ввечері за місцевою традицією очолив служіння парастасу.

17 квітня, у неділю 4-ту Великого посту, коли згадується пам’ять преподобної Марії Єгипетської, архієпископ Євстратій очолив служіння літургії у парафії Вознесіння у Кліфтоні. Владиці співслужили отець Олексій та отець Орест, який тимчасово заміщав настоятеля громади. Архієпископ сказав проповідь на тему необхідності смирення для досягнення спасіння. Завершилася літургія загальним співанням молитви за Україну.

18 квітня архієпископ Євстратій відбув до столиці США м. Вашингтон, де протягом 18-21 квітня провів низку зустрічей. Зокрема, відбулися його зустрічі з послом України в США паном Валерієм Чалим, у Державному департаменті США, у Конгресі США, Інституті МакКейна, Інституті миру, Центрі стратегічних та міжнародних досліджень, Фундації Україна - США, а також з чільними діячами Римсько-Католицької Церкви й інші зустрічі.

22 квітня владика прибув на Батьківщину.

У ці ж дні, 16–17 квітня, з благословення Патріарха Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав столицю Швеції – місто Стокгольм.

16-го квітня голова УЗЦЗ відвідав Посольство України в Королівстві Швеція, де провів зустріч з послом України в Швеції паном Ігорем Сагачем.

На зустрічі також були присутні заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), декан Шведсько-Скандинавського деканату та настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Стокгольм священик Маттеус Фуремальм, представниці Союзу українок у Скандинавії, духовенство.

Під час зустрічі посол привітав архієпископа Іларіона з візитом у Швецію, розповів про історію та сучасний стан взаємостосунків України і Швеції. Дипломат відзначив велику роль УПЦ Київського Патріархату у становленні в Україні єдиної помісної Православної Церкви та висловив подяку за соціальне служіння, яке Церква звершує, допомагаючи українському війську, вимушеним переселенцям і всім, хто має потребу.

У свою чергу архієпископ Іларіон відзначив важливу роль і діяльність українських дипломатів у Швеції. Архіпастир нагадав, що у час, коли відбудовувався Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, то саме у Швеції в архівах було знайдено багато замальовок історичних зображень Михайлівського собору до його зруйнування.

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

17-го квітня, у 5-ту неділю Великого Посту, преподобної Марії Єгипетської, була звершена перша літургія на парафії Покрови Пресвятої Богородиці новоутвореного Шведсько-Скандинавського деканату УПЦ Київського Патріархату.

Літургію очолив архієпископ Рівненский і Острозький Іларіон, якому співслужили заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе); декан Шведсько-Скандинавського деканату, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Стокгольм священик Маттеус Фуремальм і отець-диякон цієї парафії.

За богослужінням співав хор під керівництвом диригента Романа Стефанко.

На літургії молилися посол України в Швеції Ігор Сагач з дружиною, голова громадського об’єднання «Союз Українок Скандинавії» пані Зоряна Кікцьо із союзянками. Богослужіння об’єднало у молитві православних українців і шведів.

За літургією українці молились за свою Батьківщину, яка переживає військову агресію Росії, та воїнів, які захищають її незалежність. Віряни просили Господа визволити Україну від нашестя чужинців, подати мир, єдність і благословення українському народу.

У зв’язку з 30-ю річницею з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції, була звершена заупокійна літія за жертв техногенної аварії.

Теги: