Георгіївські стрічки священика і вірян УПЦ провокували сутички на Запоріжжі та БуковиніНа Запоріжжі, у Мелітополі, 9 травня священик церкви УПЦ (МП) прийшов на мітинг з нагоди Дня Перемоги з т. зв. георгіївською стрічкою, що спровокувало бійку. У Чернівцях віряни УПЦ (МП) прийшли до церкви з такими ж стрічками, що викликало негативну реакцію перехожих, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Depo.ua та Оbozrevatel.com.

Місцеві активісти зірвали з мелітопольського священика "колорадську стрічку". Той виправдовувався: "Ще два роки тому ви всі ходили в георгіївських стрічках".

Священик був не єдиним, хто прийшов з такою стрічкою. Молоді люди спортивної зовнішності з георгіївськими стрічками на грудях стали рівно посередині міської площі. До них тут же підійшли місцеві самооборонівці.

До бійки справа не дійшла завдяки втручанню поліціянтів, які спочатку живим щитом стали між активістами і людьми з стрічками, а потім провели останніх до виходу з площі.

Георгіївські стрічки священика і вірян УПЦ провокували сутички на Запоріжжі та БуковиніЦього ж дня на Буковині, у Чернівцях, віряни собору Миколая Чудотворця УПЦ (МП), що на вулиці Руській, зібрались поблизу храму, почепивши на свій одяг георгіївські стрічки.

"9 Травня Православна Церква Московського патріархату в Чернівцях збирає навколо себе всіх проросійських вірян, з символами проросійської позиції. Парафіяни приходять з колорадськими стрічками. І це в нашому мирному місті Чернівці, а що говорити про ті міста, де проросійські сили є сильнішими…" - на своїй сторінці в "Фейсбуці" повідомив журналіст Валерій Петрюк.

Георгіївські стрічки священика і вірян УПЦ провокували сутички на Запоріжжі та БуковиніЗа його словами, один із перехожих побачив це дійство і зробив жінкам зі стрічками зауваження. Ті негайно зняли символіку і заховали у кишені.

Нагадаємо, що, за даними експертів, так звана георгіївська стрічка є монархічним символом і не має відношення до Великої вітчизняної війни.

Теги: