Господарський суд визнав незаконним переведення в УПЦ КП парафії у Донецькій області16 травня 2016 року Господарський суд Донецької області у Харкові визнав незаконність змін у складі парафіяльної ради Стрітенського храму, яка у квітні 2015 року перепідпорядкувала парафію УПЦ Київського Патріархату. Відповідний протокол ради був визнаний недійсним, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.


Нагадаємо, у квітні 2015 року бізнесмен-меценат Ю.В. Шапран організував зміну складу парафіяльної ради Стрітенського храму м. Костянтинівка і переведення парафії до УПЦ КП. 14 жовтня того ж року представники УПЦ КП вперше звершили у церкві богослужіння. Біля храму була виставлена цілодобова охорона з бійців батальйону «Донбас».

Позов до суду з цього приводу був поданий представниками УПЦ (МП) 10 грудня 2015 року. Затягуючи судову тяжбу, адвокат УПЦ КП кілька разів не з’являвся на засідання суду, пише сайт УПЦ (МП).

Митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан (Нікітін), ієрарх УПЦ (МП), раніше наголошував, що інцидент в Костянтинівці є першим випадоком розпалення релігійного конфлікту в регіоні.

Теги: