Духовенство долучилось до обговорення питання поховання визначних українців за кордоном2 червня 2016 року в столичному приміщенні агентства "Укрінформ" відбувся круглий стіл, присвячений питанню поховання визначних українців за кордоном, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Ініціатором проведення заходу виступив Український інститут національної пам’яті. До участі були запрошені представники органів державної влади, громадські організації, що опікуються збереженням української історичної спадщини як в Україні, так і за її межами, представники української діаспори, військові історики, культурологи, журналісти. Метою заходу було обговорення питань та пропозицій для втілення в життя належного обліку та збереження поховань видатних українців за кордоном.

Були висловлені міркування щодо створення в Україні, зокрема в Києві, пантеону визначних українців, створення фонду для оплати за оренду землі на тих кладовищах, де це передбачено законами тої чи іншої країни, формування інтернет-ресурсу, на якому були б розміщенні відомості про всі визначні поховання українців, як за кордоном, так і в Україні, перш за все на найбільш відомих кладовищах держави з можливістю ознайомлення з цією інформацією та доповненням її.

Виступи мали протоієрей УГКЦ Олекса Петрів, Павло Подобед, Святослав Шеремета, представники від Верховної Ради, Світового конгресу українців, МЗС, відомі журналісти, представники громадськості тощо.

Також в обговоренні означеного питання взяв участь протоієрей Віталій Клос, клірик УПЦ КП.

Фото radiosvoboda.org

Теги: