Хорватія відкриває консульство у Святогірську — посол відвідав місцеву лавру8 червня 2016 року Свято-Успенську Святогірську лавру (Донецька область) з офіційним візитом відвідала делегація Хорватії на чолі з Нпослом Республіки Хорватія в Україні Томіславом Відошевічем, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Київської митрополії УПЦ.

Основною метою візиту хорватської делегації було ознайомлення з ситуацією в регіоні, яка пов’язана з вирішенням питання вимушених переселенців; обговорення методів впровадження програми обміну досвідом Хорватії та України як в економічних, так і в гуманітарних напрямках; знайомство з намісником Святогірської обителі митрополитом Арсенієм, а також ознайомлення зі святинями Святогір’я.

Оскільки Святогірськ був обраний містом, в якому Хорватія відкриває своє представництво в Східному регіоні України, то відвідування міста Святогорська делегацією Хорватії було пов’язано також з ознайомленням місця для майбутнього консульства.

Під час візиту хорватської делегації у Святогірську лавру був присутній також мер Святогірська О.І. Дзюба.

Високопоставлені гості в супроводі намісника лаври відвідали монастирський музей, де владика Арсеній особисто провів екскурсію для гостей. По її завершенні Томіслав Відошевіч залишив свій відгук у книзі для відвідувачів музею.

Також члени делегації відвідали Свято-Успенський собор обителі та скит Всіх святих, де владика також провів екскурсію.

Цього ж дня була здійснена поїздка до храму святителя Миколая на Святій Скелі.

На завершення візиту делегація відвідала іконописну майстерню лаври, де наразі пишуться ікони для іконостасу соборного храму в Святогірську.

Теги: