Закарпатська обладміністрація підтвердила перехід парафії УПЦ (МП) в УАПЦЗакарпатською обласною державною адміністрацією видано свідоцтво за № 334/2912 від 5 липня 2016 року про реєстрацію статуту у новій редакції релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії на честь святих рівноапостольних кн. Володимира та кн. Ольги у м. Ужгород Закарпатської області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Карпатської єпархії УАПЦ.


Таким чином, відбулось завершення  державної реєстрації статуту у новій редакції вище зазначеної парафії, яка у відповідності до рішення загальних зборів парафіян  від 20 березня 2016 року офіційно перейшла до складу Карпатської єпархії УАПЦ.

До цього часу дана парафія належала до Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату (2002 – 2004), згодом входила до складу Мукачівської єпархії УПЦ Московського Патріархату (2004 – 2013). Під час Революції гідності (2013 – 2014) віруючі даної релігійної громади на чолі із настоятелем протоієреєм Сергієм Уманцівим заявили про вихід із складу Мукачівської єпархії УПЦ Московського Патріархату і перейшли до Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату (2014 – 2016).

Після того, як пише сайт сайт Карпатської єпархії УАПЦ, "дану релігійну громаду шляхом примусу та підробки документів, а також незаконного захоплення частини виділеної їй земельної ділянки в районі вулиці Минайської, 71, всупереч волі віруючих та настоятеля, намагались знову долучити до Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату". Але релігійна громада з цим не погодилась і рішенням загальних зборів від 20 березня 2016 року увійшла до складу Карпатської єпархії УАПЦ

Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь привітав віруючих та настоятеля релігійної громади з успішним завершенням державної реєстрації статуту у новій редакції та побажав Божої допомоги на ниві служіння Церкві.

Також 2 липня за № 329/2907 Закарпатською обладміністрацією видано свідоцтво про реєстрацію статуту нової релігійної громади УАПЦ парафії на честь святого апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді Закарпатської області (вул. Гойди, 4).

На базі саме цієї парафії збудовано та діє кафедральний храм апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії УАПЦ, настоятелем якого є єпископ Віктор Бедь.

Теги: