Для участі у Світовому дні молоді католиків в Кракові зареєструвалися п'ять тисяч українцівДля участі у Світовому дні молоді (СДМ), який проходить у Кракові від 25 до 31 липня, зареєструвалося близько п'яти тисяч українців, греко- і римо-католиків, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.


Секретар Комісії у справах молоді Римо-Католицької Церкви сестра Анна Заінчковська зазначила, що всього для участі у СДМ зареєструвалися 562 тис. 640 осіб зі 187 країн, найчисленніші групи - із Польщі (171 979), Італії (77 224), Франції (34 353), Іспанії (30 861), США (27 017) і Німеччини (15 484).

За словами Заінчковської, участь у СДМ візьмуть представники всіх країн Європи, крім Андорри і Сан-Марино. Уперше на СДМ приїдуть групи з Косово, Бангладешу, Гібралтару, Палестини, Бірми і Південного Судану. Серед зареєстрованих учасників СДМ – 800 єпископів і 47 кардиналів зі 107 країн, найбільше – з Італії, Польщі та США. Свою участь у СДМ підтвердили також 10 тис. священиків.

«Від України зареєстровано 197 груп, Це приблизно 5 тис. осіб, з яких близько 3 тис. – вірні Греко-Католицької Церкви, і 2 тис. – римо-католики», – сказала Заінчковська.

Коментуючи участь українців у Світовому дні молоді, генеральний консул України в Кракові Олег Миндюк висловив сподівання, що таке спілкування молодих людей сприятиме добрим, дружнім відносинам.

«Незважаючи на те, що ми маємо зараз у парламенті Польщі дискусію стосовно України і речей, які не дуже нам подобаються, ми сподіваємося, що саме зустрічі під час СДМ українців із поляками та представниками інших народів сприятимуть добросусідським, приязним стосункам», – сказав дипломат.

Миндюк також повідомив, що в Генконсульстві України в Кракові в дні проведення СДМ працюватиме консул, який приїхав із Любліна, для надання консульської допомоги українцям.

«Напевно, найбільша проблема буде – втрата документів. Однак ми замовили велику кількість документів на повернення і будемо видавати одразу, проблем не буде», – запевнив він.

Крім того, Олег Миндюк повідомив, що Генконсульство в дні проведення СДМ працюватиме цілодобово.

Теги: