27 липня в православному кафедральному храмі Святої Трійці у м. Сянок (Польща), відбувся чин поховання ієрарха Польської Православної Церкви, якого називають "символом українців у Польщі". Владика Адам Дубець, архієпископ Перемишльський і Новосанчівський відійшов у вічність 24 липня на 90-му році життя, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кeuapc.org.

Попрощатись та провести у останню земну дорогу владику Адама зібрались сотні православних християн, велика кількість духовенства, єпископату з Польщі, України, Словаччини, Румунії, Канади та США.

Чин поховання очолив владика Савва (Грицуляк), митрополит Варшавський і всієї Польщі, Предстоятель Православної Церкви у Польщі.

З благословення глави Української Автокефальної Православної Церкви участь у прощанні та похороні владики Адама взяв владика Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ. Він ушанував пам'ять та приклався до рук спочилого, а також підніс до труни вінок від УАПЦ.
Владика Віктор Бедь та владика Адам Дубец перебували тривалий час у добрих взаємовідносинах, спілкуванні та взаємопідтримці. Одним із прохань владики Адама до владики Віктора під час їх зустрічі у м. Санок (Польща) 9 жовтня 2015 року, було прохання, щоб владика Віктор приїхав провести його у останній земний путь після упокоєння.

Нагадаємо, що архієпископ Адам у 2015 році, під час зустрічі з керуючим Карпатською єпархією УАПЦ єпископом Віктором Бедь, висловив побажання швидшого подолання розділення та утвердження єдиної автокефальної Церкви в Україні.

Теги: