11 парафій УАПЦ одночасно перейшли в УПЦ КП25 липня в залі засідань нового Єпархіального управління керуючий Коломийською єпархією (Івано-Франківська обл.) Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Коломийський і Косівський Юліан провів нараду зі священиками, які вирішили об’єднатись з УПЦ Київського Патріархату, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт єпархії.

Об’єднавчі процеси між УПЦ КП і УАПЦ, які мали місце в 2000-2001 рр., 2005 р., 2011 р. та 2015 р., закінчувались невдачею. Тепер же, усвідомлюючи важливий історичний момент і значення об’єднання для єдності української держави та вболіваючи за долю помісної Української Православної Церкви, духовенство УАПЦ, на основі рішень зборів своїх релігійних громад, засвідчених представниками органів місцевого самоврядування, подали прохання про прийняття їх до кліру Коломийської єпархії УПЦ КП, а громади – до складу даної єпархії.

На зборах єпископ Юліан відповідав на запитання духовенства щодо перспективи розвитку Коломийської єпархії та життя парафій.

За результатами наради до складу Коломийської єпархії включені одинадцять парафій: храм Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики, храм Різдва Пресвятої Богородиці села Загайпіль, храм Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, храм Різдва Пресвятої Богородиці села Слобода, храм Введення в храм Пресвятої Богородиці села Марківка, храм Різдва Христового села Малий Гвіздець, храм Успіння Пресвятої Богородиці села Джурків, храм Святого Духа села Турка, храм Воздвиження Чесного Хреста села Кобилець, храм Перенесення мощей Святителя Миколая села Замулинці, та храм Святого Апостола Андрія Первозванного села Мала Кам’янка.

На завершення зборів керуючий Коломийською єпархією подякував священикам та їхнім громадам за те, що в нелегкий для України час вони вирішили об’єднатись.

Також єпископ Юліан висловив сподівання, що ці парафії дадуть дієвий приклад іншим православним громадам не тільки на Івано-Франківщині, але й по всій Україні та наблизять створення єдиної помісної Української Православної Церкви.

Теги: