Глава УГКЦ: «Сьогодні Бог є в тілі стражденного українського народу»Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав звернувся до української молоді під час на Світових днях молоді у Польщі зі словами підбадьорення у час великих випробувань, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Під час літургії в парафії Матері Божої Королеви Польщі в Кракові проповідник згадав відповідь Папи Франциска на безнадійне запитання: де є Бог, коли страждає людина? «Це питання ставив Папа собі і нам, коли вчора відвідав табір смерті в Аушвіці. Це питання Папа ставив собі і всім, коли вчора відвідав лікарню, де бачив важкохворих малих дітей, які плачуть і страждають. Батьки тих дітей питали Святішого Отця: «Чому так сталося з нашими дітьми?»

«Ми можемо поставити те саме питання собі, як сини і доньки України: де є Бог, коли Україна спливає кров’ю? Це питання постійно чують наші військові капелани, це запитання ставлять священикам матері, які ховають своїх молодих дітей – ваших однолітків», – додав він.

«Немає відповіді на це питання з точки зору лише людської логіки. Відповідь є тоді, коли наша віра веде нас до Христа. Тому учора, відповідаючи, Папа сказав: «Бог є в тому, хто страждає: у поранених, плачучих, хворих, тих, хто стікає кров’ю». Сьогодні Бог є в тілі стражденного українського народу, в тілі нашої Церкви, в тілі нашої України. Папа сказав, що в тих стражданнях Христос творить з нами одне Тіло. Тому християнська віра вказує нам на Христа і на Його присутність в особі стражденного», – запевнив Святослав.

Разом із главою УГКЦ співслужили 20 архієреїв, членів Синоду УГКЦ, та єпископи Угорської ГКЦ.

Теги: