Українські греко-католики здійснять паломництво до відлюдного місця в Америці28 серпня відбудеться перше паломництво греко-католиків до храму Успіння Пресвятої Богородиці, що у майже безлюдному м. Централія штат Пенсильванія (США), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Через підземну пожежу, що розпочалася в 1962 р., чисельність жителів Централії зменшилася з 1 000 (1981 р.) до 12 осіб (2005 р.), з 2007 р. постійно проживає 9 осіб. Централія тепер вважається найменш густонаселеним містом у штаті.

У Централії практично не залишилося заселених будинків. Більшість із них було знесено, і ця місцевість тепер виглядає як луг із кількома прокладеними через нього вулицями. Єдина церква, що залишилася в місті, – церква Успіння Пресвятої Діви Марії УГКЦ. Щотижня в суботу тут проводяться богослужіння.

Тема паломництва - «Благаючи Божого милосердя, молімося до Покрову Божої Матері». Після душпастирського візиту глави УГКЦ Верховного архієпископа Святослава та з благословення митрополита Стефана (Сороки), архієпископа Української католицької архієпархії Філадельфії, ця святиня проголошена місцем паломництва.

Паломництво розпочнеться 28 серпня літургією о 12:00 год, яку очолить митрополит Стефан. Окрім цього, паломники молитимуться на вервиці о 14:30 год біля копії ікони Почаївської Божої Матері. Відбудеться хода паломників зі свічками о 16:00 год та молебень до Божої Матері. Біля храму освятять воду, священики молитимуться за зцілення і відбудеться помазання для оздоровлення душі й тіла.

Теги: