Неоднозначна ситуація склалася в селі Головківка Чигиринського району Черкаської області. Там не поділили між собою цьогорічний урожай з “нічийного” поля місцевий священник – отець Ігор та сільська голова Галина Дарієнко, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrovce.ck.ua.

Ця історія розпочалась ще у березні цього року, коли, настоятель місцевого храму Іонна Богослова УПЦ (МП) Ігор Коркоц при підтримці прихожан розпочав бурхливу діяльність по освоєнню прилеглого до Головківки поля, яке, за його словами, не оброблялось з періоду розвалу Радянського Союзу.

– Ми вирішили виростити зерно на нічийному полі – це близько 20 га, щоб продати зерно та на виручені кошти надати допомогу постраждалим в АТО – це і інваліди, і переселенці, і учасники бойових дій, – пояснює причини священник.

На зібрані за зиму громадою за кошти поле було засіяне та оброблялось допоки не визрів врожай. Але тут, як стверджують священник та прихожани, в ситуацію втрутилась сільська голова, яка звернулась до відповідних органів про самозахоплення земель, що належать сільській громаді.

Тоді настоятель подав документи на оформлення земельної ділянки під сільгоспвиробництво, проте станом на сьогоднішній день питання залишається невирішеним.

– Це дійсно самозахват, ми і не відмовляємося від цього. Ми готові були сплатити відповідні штрафи за такі дії. Зараз оформлюємо документи, але процедура затяжна і її результати будуть лише в жовтні, – зазначив у коментарі «Про все» отець Ігор.

Нового розвитку конфлікт набув 1 вересня, коли невідома вантажівка намагалась з Головківського току вивезти збіжжя, що знаходилось там на зберіганні. Прихожани  вже завантажену зерном автівку заблокували та викликали оперативно-слідчу группу Чигиринського РВ НП.

Сам отець Ігор, який цього дня брав участь у першовересневих урочистостях у Черкасах, одразу прибув до села та намагався встановити у водія його повноваження та вимагав документи на вивіз.

Пізніше до току приїхав  директор фірми "Обласний торговий дім «ЧеркасиАгро»"  Руслан Булах, який повідомив, що вантажівка належить його організації.

– До мене звернулась голова сільради про те, що нею разом із податковою було виявлено поле, засіяне зерном. Вони звернулись до Держгеокадастру Черкаської області і встановили, що на цю ділянку немає договору оренди. Після цього сільська рада прийняла посіви на безбалансовий рахунок і передала нам на реалізацію. Ми молотили це зерно. Але з’явився батюшка, і ми вирішили до встановлення обставин залишити зерно на току під відповідальне зберігання настоятеля, – пояснив підприємець.

Поспілкувавшись з учасниками конфлікту, «Про все» вирішило також взнати точку зору Галини Дарієнко, проте на телефонні дзвінки вона не відповідала, ані в сільраді, ані на власному подвір’ї  її не було.

Зерно продовжує псуватись на току, а не зібрана частина урожаю заростає на полі бур’яном.

Теги: