Глава УАПЦ: «В Україні має відбутися процес рівноправного об’єднання, а не приєднання»Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій коротко прокоментував ситуацію навколо знаменитої Андріївської церкви в Києві, яка є кафедральним собором УАПЦ, а зараз на користування нею претендує УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні".

«УАПЦ не припиняла об’єднавчого процесу. Однак в Україні має відбутися процес рівноправного об’єднання, а не приєднання, — цитує митрополита Макарія Uaoch.org. — Відмовляюся вірити, що українська національно-патріотична влада в час демократичних перетворень може позбавити нашу Церкву її головної історичної святині. Насправді неприємно чути обвинувачення в адресу УАПЦ. Вірю що справедливість візьме гору над вибірковим та упередженим ставленням. Нехай це буде на совісті тих хто дозволив несправедливий засуд. Господь знає і бачить правду».

30 серпня митрополит Макарій провів єпархіальні збори духовенства Київської єпархії, присвячені, зокрема, ситуації навколо кафедрального собору УАПЦ в Києві. На пропозицію благочинного м. Києва протоієрея Стефана Яремчука ухвалено розпочати збір підписів вірних УАПЦ щодо відстоювання права УАПЦ на користування Андріївським кафедральним собором для богослужінь та виконання треб.

Теги: