Польська Церква бере участь у святкуванні 150-річчя М. Грушевського — першого Президента УкраїниУпродовж 21-23 вересня у місті Холм (Республіка Польща) відбуваються урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. Святкування розпочалися у православній кафедральній церкві св. Івана Богослова з літургії з нагоди свята Холмської ікони Божої Матері, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Galinfo.com.ua.

Опісля відбулася панахида та освячення хреста в пам'ять Михайла Грушевського. Також заплановано покладання вінків до меморіальної дошки (вул. Сенкевича, 8).

Цього ж дня у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті пройде святковий концерт. Для гостей заходу виступатиме хор Перемисько-Горлицької православної єпархії "Ірмос", хор Львівського суспільно-культурного товариства "Холмщина", скрипалька Мирослава Которович, Микола Сікора у супроводі Олени Слюсаренко та Василя Панченко, а також дует бандуристів "Елегія Душі".

Окрім того, упродовж 22-23 вересня відбудеться Міжнародна наукова конференція "Михайло Грушевський та його Мала Батьківщина – Холмщина у ХІХ та ХХ століттях" у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті.

Грушевський Михайло Сергійович — український історик, громадський та політичний діяч. Народився 29 вересня 1866 року у м. Холмі (Польща). Для розвитку української літератури разом з Іванов Франком заснував і видавав "Літературно-науковий вісник", був одним з організаторів Української видавничої спілки (1899). Був одним із засновників Української національно-демократичної партії у Галичині. У Петербурзі був одним із засновників часопису "Український вісник" — органу Української парламентської громади І Державної Думи. Після Лютневої революції 1917 р. створена із представників українських соціалістичних партій Центральна Рада заочно обрала його головою. В квітні 1918 р. Михайла Грушевського обрали Президентом України. Помер у Кисловодську 4 листопада 1934 року. Похований на Байковому кладовищі у Києві.

Фото svitppt.com.ua

Теги: