СБУ заборонила в’їзд в Україну священнослужителю РПЦСлужба безпеки України заборонила в’їзд в Україну громадянину Російської Федерації, церковному диякону однієї з єпархій Російської православної церкви, учаснику незаконних збройних формувань “ДНР”, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

Уперше 34-річний громадянин прибув на тимчасово окуповані території із загоном найманців у серпні 2014 року. “Виконуючи обов’язки позаштатного капелана, на практиці диякон діяв як штатний пропагандист: давав інтерв’ю та знімав фільми, в яких заперечував існування України та українського народу, закликав до знищення України, приєднання ОРДЛО до Російської Федерації”, — повідомили в прес-службі СБУ.

У своєму профілі в російській соціальній мережі чоловік пропагує агресивну війну, вищість одних релігій над іншими.

Дії священнослужителя кваліфіковано як посягання на територіальну цілісність України, розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Йому заборонено в’їзд на територію України терміном на три роки.

Наразі розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження.

Очевидно, що священнослужителем, про якого йдеться, є диякон Санкт-Петербурзької єпархії РПЦ Павло Шульженок, відомий тим, що закликав до знищення «скаженого свинарника під назвою "Україна"», а також презентував у Петербурзі знятий ним фільм "Голгофа Новоросії".

Теги: