Архієпископ УПЦ КП освятив перший в Італії пам’ятний знак захисникам незалежності УкраїниГолова Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ КП архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон 23 жовтня відвідав громаду на честь святого великомученика Мини та преподобного Паїсія Величковського у місті Удіне в Італії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Ця громада знаходиться під омофором митрополита Паризького Мішеля (Ляроша). Архієпископ Іларіон звершив літургію у місцевому храмі. За богослужінням йому співслужили заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель храму протоієрей Петру Парву, ієрей Андрій Тищенко та священнослужителі Італійського деканату.

Разом з архіпастирем та духовенством молилася Вікторія Скиба – президент асоціації «Україна-Фріулі», а також парафіяни храму та українська діаспора.

Архієрейське богослужіння супроводжувалося співавом хору «AXIOS» під керівництвом регента Надії Купчинської.

За літургією підносилися молитви за парафіян храму, український та італійські народи, Українську державу, за звільнення всіх полонених і заручників, захоплених і ув'язнених Росією та її колаборантами у Криму і на Донбасі.

Помолились і за убитих на Донбасі воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність України.

По завершенні відправи архієпископ Іларіон освятив перший в Італії пам'ятний знак героям Небесної сотні та воїнам, які віддали своє життя за волю і незалежність України на Донбасі.

Монумент, який встановлено біля храму, споруджено за ініціативою та стараннями настоятеля парафії протоієрея Петру Парву та української громади.

Після освячення архіпастир звернувся до присутніх зі словом, в якому привітав українську громаду з визначною подією – відкриттям і освяченням першого в Італії пам'ятника сучасним героям України.

Владика зазначив, що відкриття пам'ятника є знаменним в той час, коли Україна намагається зайняти достойне місце в сім'ї європейських країн, а український народ веде боротьбу за гідність, незалежність, свободу та мир в Європі. Завершились урочистості спільним співом молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний» та покладанням квітів.

Теги: