УПЦ (МП) почала користуватися відібраними в Криму храмами УПЦ КПДуховенство УПЦ (Московського Патріархату) почало користуватися культовими спорудами УПЦ Київського Патріархату, які були відібрані російською владою під час анексії Криму у 2014 році, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на № 47 газети "Кримська Світлиця".

У жовтні 2016 року в усіх школах Криму в рамках святкування 15-річчя канонізації в РПЦ адмірала Федора Ушакова та 320-річчя створення російського флоту відбулися заходи «духовно-морального» та «військово-патріотичного» спрямування під загальною назвою «Уроки мужності й патріотизму на прикладі святого воїна Феодора Ушакова: Подвиг небесний і земний». Заняття проводилися священиками Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП) з благословення митрополита Лазаря і за сприяння кримського «міністерства освіти, науки і молоді».

Один з таких уроків, який становив собою лекцію про оборону «святої Русі» священик Дмитро Сушко прочитав школярам у стінах вояцького храму в ім’я Димитрія Донського, настоятелем якого він є. Даний храм перебуває на території військової частини в селі Перевальне під Сімферополем, відібраної в українських збройних сил російськими загарбниками навесні 2014 року. Раніше він належав УПЦ Київського Патріархату і був освячений на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

1 червня 2014 року проросійські козаки здійснили силове захоплення храму, вчинивши в ньому погром і побивши парафіян. Після цих подій настоятель з родиною був змушений залишити Крим через загрозу життю. Тоді ж за аналогічним сценарієм відбулося захоплення храму УПЦ КП при навчальному загоні ВМСУ у Севастополі; його доля невідома.


Під час атаки на храм у Перевальному Сімферопольська і Кримська єпархія УПЦ (МП) оприлюднила заяву, в якій зазначила, що жодного стосунку до цих подій не має. Незважаючи на запевнення представників єпархії, що вони не збираються і ніколи не здійснювали спроб захоплення будь-якого майна УПЦ КП, Покровський храм у Перевальному все-таки взяла під свій контроль УПЦ (МП).

Як вдалося з'ясувати, 14 жовтня 2014 року на сайті паломницької служби єпархії «Православний паломник», куратором якої є згаданий священик Дмитро Сушко, з'явилося повідомлення про ремонтні роботи у храмі, який «у 1998 р. був забраний в Сімферопольської і Кримської єпархії священиками Київського патріархату за допомогою уряду України і перебував у його розпорядженні до кінця травня 2014 р.», і настоятелем якого став священик Дмитро Сушко, який також є настоятелем храму-каплиці на честь священномученика Євгенія Херсонеського у Перевальному.


Згодом стало відомо, що храм, раніше освячений на честь Покрову Пресвятої Богородиці, був освячений наново — на честь святого Димитрія Донського: саме в день пам'яті цього святого, 1 червня 2014 року, храм «повернувся у лоно єдиної, неподільної, соборної, апостольської церкви Московського Патріархату», як сказано в повідомленні. При цьому храм у списку культових споруд УПЦ (МП) у Криму не значиться.

Фото cultua.media

Теги: