Українські п’ятидесятники розширюють роботу в діаспорі Іспанії та ІталіїУ листопаді старший єпископ українських християн-п’ятидесятників Михайло Паночко відвідав столицю Мадрид в Іспанії, де провів семінар для пасторів українських церков ХВЄ у Західній Європі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п’ятидесятників України.

На служіння, яке проходило  в Мадридській церкві «Боже спасіння», приїхали служителі з Німеччини, Бельгії, Польщі та з різних міст Іспанії. Разом з іншими служителями Михайло Паночко рукопоклав на дияконське служіння трьох служителів: Руслана Домбраускаса дияконом у церкві ХВЄ м. Севілья, Івана Міськів – у м. Морбея та Ігоря Герасима – у м. Сан-Себастьян.

Служителі мали час для спілкування та визначення спільних планів. Зокрема  мова йшла про створення об’єднань Української церкви християн віри євангельської в країнах Західної Європи, наприклад УЦХВЄ в Іспанії, УЦХВЄ в  Бельгії і т.д. «Я запропонував братам, коли буде засновано хоча б по 10 церков, реєструвати об’єднання, яке входитиме до нашого братерства на рівні обласних об’єднань, - розповідає Михайло Паночко.  – Усі схвально сприйняли таку ідею».

Українська церква ХВЄ в Іспанії вже наближається до згаданої межі по кількості помісних громад – на даний час у різних містах вже діє вісім церков та дві домашні групи.

Як повідомив старший єпископ, на зустрічі з пасторами було обговорено можливість відвідання українською делегацією Італії – у Римі є віруючі українці, які планують заснувати церкву ХВЄ. Ймовірно, така поїздка відбудеться у найближчий час. Загалом сьогодні у країнах Західної Європи діє 14 церков ХВЄ та 3 домашніх групи, засновані українськими заробітчанами.

За словами пастора Ярослава Демка, сьогодні є добра нагода для віруючих сімей, які у даний час є переселенцями зі Сходу України, стати місіонерами в Іспанії. Це одна з європейських країн, яка відкрила двері для еміграції українських біженців. Держава забезпечує житлом, надає можливість вивчити мову і протягом року надає соціальну допомогу.

Підтвердженням тому є церква в Мадриді, де майже кожне недільне служіння виходять нові люди до покаяння. У приміщенні, яке знімає церква, затісно (вже є близько півтори сотні вірян). Християни мають намір придбати своє приміщення, неподалік від однієї із станцій метро, яке вміщатиме більш як 400 людей, є додаткові кімнати. Під час свого перебування в Іспанії Михайло Паночко оглянув згадане приміщення та помолився про Боже керування у цьому питанні.

Теги: